21 września spotkajmy się na starówce - tczewianie wspólnie zagrają

Wspólne granie na Starówce

odbyło się
21
09.2010
Wtorek
Tczew - 21 września spotkajmy się na starówce - tczewianie wspólnie zagrają


Działania rewitalizacyjne na tczewskim Starym Mieście w toku - już 21. września (wtorek) do użytku tczewian zostanie oddana kolejna odnowiona kamienica - budynek przy ulicy Podmurnej 12, który przejmie "Fabryka Sztuk". Będą tam odbywać się m. in. wystawy i warsztaty komputerowe. Na dobry początek, właśnie na 21. września organizatorzy uroczystości zapraszają tczewian do wspólnego grania.

We wtorek, 21. września, "Fabryka Sztuk" (Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły) zainauguruje swoje działania w kamienicy przy ul. Podmurnej 12. Na początek czeka nas wystawa "W chacie tczewskiego rybaka" oraz rozpoczęcie warsztatów komputerowych dla dorosłych "Komputer - mój przyjaciel". Tego dnia o godz. 18:00 Urząd Miejski w Tczewie i "Fabryka Sztuk" zapraszają wszystkich mieszkańców na spotkanie na Starym Mieście pod hasłem "Wspólne granie na Starówce".


- Liczymy na udział mieszkańców Tczewa, a w szczególności mieszkańców Starego Miasta. Zachęcamy do wspólnej zabawy - wszyscy, którzy grają na instrumentach, proszeni są o udział we wspólnym wystąpieniu i zagraniu razem wybranych piosenek: "Zawsze tam gdzie Ty" Lady Pank, "Przeżyj to sam" Lombardu, "Nie płacz Ewka" Perfectu, "Tolerancja" (Na miły Bóg) Stanisława Soyki. Będzie to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności przed mieszkańcami i miłego spędzenia czasu wspólnie na Starym Mieście. Przecież śpiewać i grać każdy może - przekonują organizatorzy.

Spotkanie plenerowe to również możliwość odwiedzenia punktu informacyjno - konsultacyjnego "info-REWITALIZACJA" przy Podmurnej 12, w którym mieszkańcy będą mieli okazję dowiedzieć się, jakie zmiany czekają Stare Miasto w wyniku procesu rewitalizacji i jak oni sami mogą w nich uczestniczyć.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +3

  robak

  02.09.2010, 08:04

  bardzo się cieszę, że CWRDW otrzymało kolejny obiekt; wiem dobrze, że kazdy z mieszkańców znajdzie tam coś dla siebie; ci ludzie, którzy działają pod batuta p. Alicji Gajewskiej wiedzą czego chcą; namacalnym tego przykładem jest budynek przy ul. 30- go Stycznia; nawet radni kiedy uchwalano pierwszy budżet dla tej jednostki chyba nie wierzyli w wielki sukces przedsięwzięcia; a koncert - kto umie grać, niechaj się pojawi i zagra, chocby na tamburynie

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • zizi_gość

  02.09.2010, 11:53

  Brawo Pani Alu. Właśnie tak powinna wyglądć cała starówka. Pozdrawiam i życzę powodzenia

  Odpowiedz
  IP: 79.188.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA