Gala Sylwestrowo-Noworoczna - Koncert Wiedeński

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
31
12.2018
Poniedziałek
Tczew - Gala Sylwestrowo-Noworoczna - Koncert Wiedeński
Zapraszamy w podróż do romantycznego i roztańczonego Wiednia, magicznego świata operetki, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, gdzie w pełnych zachwytu dźwiękach usłyszeć będzie można szelest długich sukien, huk rozlewanego szampana, czy miłosnych westchnień w alkowach. Znamienite kompozycje w wykonaniu Królewskiej Orkiestry Odessa oraz solistów odeskiej i kijowskiej sceny operetkowej i operowej, przeniosą słuchaczy do ojczyzny walca oraz polki prezentując niezwykły kunszt wokalny i wykreują dla Państwa najwspanialsze światowe duety miłosne.

Gala Sylwestrowo-Noworoczna - Koncert Wiedeński
Wystąpią: Orkiestra Królewska, soliści Operetki Kijowskiej i Sceny Lwowskiej, tancerze Narodowego Teatru Opery i Baletu w Odessie
31 grudnia 2018 (poniedziałek) godz. 18.00

Sala Widowiskowa CKiS
Bilety: 100 zł*
*Zniżki zgodnie z Regulaminem promocji CKiS


Publiczność wysłucha między innymi arie Adeli czy aria Barinkaya "Wielka sława to żart", duety wszech czasów m.in. "Usta milczą dusza śpiewa", walce "Nad pięknym modrym Dunajem", "Wiedeńska krew", polki "Trik Trak", "Grzmoty i błyskawice" oraz marsze Straussów, zachwycające zarówno poddanych Franciszka Józefa jak i współczesną publiczność. Nie zabraknie także popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek "Zemsta Nietoperza", "Księżniczka Czardasza", "Baron Cygański", "Wesoła Wdówka", "Kraina Uśmiechu" oraz marsza Radeckiego. Koncert swoim charakterem nawiązuje wiernie do tradycji wielkich wiedeńskich gali noworocznych koncertów odbywających się w Wiedniu.

Artyści na co dzień pracujący w teatrze to muzycy, soliści i tancerze prezentujący najwyższy poziom, biorący udział w projektach międzynarodowych, a także laureaci znaczących międzynarodowych konkursów wokalnych. Wspaniali artyści, światowe głosy, bogactwo strojów, nowatorstwo choreografii wzbogacone wirtuozerskim tańcem par baletowych to bogactwo doznań artystycznych w najlepszym wykonaniu.


Wykonawcy:
Miron Krill dyrygent
Olena Liubavina sopran
Natalia Prysich sopran
Oskar Jasiński tenor
Volodymir Shagay baryton
Soliści Baletu Teatru Opery i Baletu w Odessie
Orkiestra Królewska

Drukuj
Prześlij dalej