Spotkanie podróżnicze "Papua Zachodnia - ostatnie pokolenia"


odbyło się
13
06.2019
Czwartek
Tczew - Spotkanie podróżnicze "Papua Zachodnia - ostatnie pokolenia"
Fabryka Sztuk zaprasza na spotkanie podróżnicze z Alicją Kubiak i Janem Kurzelą pt. Papua Zachodnia - ostatnie pokolenia. Prelekcja odbędzie się 13 czerwca o godz. 18.00 przy ul. 30 Stycznia 4.

Alicja Kubiak i Jan Kurzela odwiedzili Papuę Zachodnią w zeszłym roku, spędzając dużo czasu z rdzennymi plemionami (Dani, Korowajowie czy Asmaci). Dwa ostatnie plemiona były ludożercami i łowcami głów. Przez jakiś czas, żyjąc pośród nich, podróżnicy mieli możliwość poznać ich kulturę i zwyczaje.

Kiedy nastąpił ostatni akt kanibalizmu na tych ziemiach, jak wygląda podział mięsa człowieka u kanibali, jaka w ogóle jest geneza kanibalizmu, czy rzeczywiście Asmaci zabili i zjedli Michaela Rockefellera? Odpowiedzi na te pytania uzyskają Państwo podczas prelekcji, która będzie wzbogacona pokazem unikatowych eksponatów.


Alicja Kubiak i Jan Kurzela - podróżnicy, którzy przemierzają świat off-road, kładąc nacisk na poznawanie ginących kultur oraz natury. Autorzy kilku książek podróżniczych i wielu artykułów o tej tematyce. Współpracują z m.in. magazynem Poznaj Świat oraz WP. Wielokrotnie brali udział w audycjach zarówno radiowych, jak i telewizyjnych. Uczestnicy spotkań autorskich i podróżniczych na terenie całego kraju, m.in. podczas gdyńskich Kolosów w 2018 roku. Ich książka Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś zdobyła nominację do nagrody Książki Podróżniczej Roku 2018.
www.oczamidosgringos.com,
www.facebook.com/oczami.dos.gringos,
www.instagram.com/dosgringoswpodrozy,
www.instagram.com/aliskade

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA