Sambor gromi beniaminka

W Tczewie spotkały się zespoły o zgoła odmiennych celach. Sambor chce wrócić na parkiety Superligi, a Jutrzenka walczy o utrzymanie. Rożnicę tę było wyraźnie widać na parkiecie.

Jedynie pierwsze minuty meczu mogły dawać nadzieję przyjezdnym na toczenie wyrównanego boju. W 5 minucie bramkę na 2:2 rzuciła Anna Janiszewska i od tego momentu na boisku panowały już tylko tczewianki. Sambor przez kolejne 13 minut zdobył 8 bramek tracąc jedną i w 18 minucie prowadził już 10:3. Najskuteczniejsze w tej części gry w drużynie gospodyń były Katarzyna Skonieczna - 3 bramki i Justyna Domnik - 2 bramki, a w bramce znakomicie spisywała się Alicja Rostankowska. Kolejne minuty to kontynuacja dobrej gry podopiecznych Eugeniusza Kwiatkowskiego, które systematycznie powiększały przewagę, która w 30 minucie osiągnęła dziesięć trafień i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 17:7.

W drugiej części meczu w składzie Sambora na pakiet wyszły zawodniczki, które pierwszą część siedziały na ławce rezerwowych. Ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności zespół ten w dalszym ciągu powiększał przewagę ( 21:8 w 40 minucie, 27:11 w 50 minucie) i po spotkaniu trudno ocenić zawodniczki z której część meczy zaprezentowały się lepiej. Bardzo skuteczna na skrzydle była Daria Tuptyńska, na rozegraniu bardzo dobrze radziła sobie Natalia Winiarska, a w bramce nie do przejścia była Aneta Skonieczna, która tak jak Rostankowska obroniła m.in. dwa rzuty karne.

Ekipa z Płocka walczyła dzielnie, ambicji i woli walki nie można jej odmówić, ale na tak dobrze dysponowany zespół Sambora było to zdecydowanie za mało. Cieszy bardzo fakt, że mamy bardzo wyrównany skład i takie zawodniczki jak Urszula Czarnecka czy Justyna Belter, które w zeszłym sezonie były niemal nie do zastąpienia, teraz mogą przesiedzieć połowę meczu na ławce i nie odbija się to niekorzystnie na poczynaniach zespołu. Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazali się kibice, którzy z każdym kolejnym meczem prezentują się coraz okazalej. Mecz zakończył się wyraźnym zwycięstwem Aussi Latocha Sambor Tczew 33:14

Aussie Latocha Sambor Tczew - AZS PWSZ Jutrzenka Płock 33:14 (17:7)

Sambor: Rostankowska, A.Skonieczna - K.Skonieczna 7, Winiarska 5, Tuptyńska 5, Belter 3, Domnik 3, Szlija 3, Podgórska 3, Czarnecka 1, Wiśniewska 1, Stanulewicz 1, Kasuła 1, Sabajtis
Kary:4 minuty
Karne:2/3

Jutrzenka: Pietrzak, Rakowska - Janiszewska 5, Charzyńska 2, Krysiak 2, Rędzińska 2, Laskowska 1, Zaremba 1, Jankowska 1, Przybysz, Kwasiborska, Jasińska, Klucznik, Rakowska
Kary:10 minut