Vistal Łączpol Gdynia - MKS Latocha Sambor Tczew (47:22)

Dorota Jakubowska była jedną z najlepszych zawodniczek Sambora (fot. sportowefakty.pl, Paweł Dworakowski)
Piłkarki ręczne Vistalu Łączpol Gdynia jeszcze tylu bramek, co w pojedynku z Latochą Samborem Tczew, nie rzuciły w żadnym meczu ekstraklasy. Gdynianki rozgromiły na własnym parkiecie gościa 47:22 (25:13). Podopieczne Jerzego Cieplińskiego oczywiście są nadal wiceliderkami tabeli.

Mecz zakończył się kolejną porażką tczewskiej drużyny. Niestety przewagi, którą utrzymywały przez cały mecz gospodynie, nie udało się zmniejszyć. Przez cały mecz kibice starali się utrzymywać świetną atmosferę. Podziękowania kierujemy dla Klubu Kibica Sambora Tczew, doping zorganizowanej grupy kibiców pomagał naszej drużynie w walce z podopiecznymi Jerzego Cieplińskiego.

Od trafienia dwóch bramek oczywiście rozpoczęły gospodynie - a dokładnie zawodniczki Stefania Costela Lazar i Karolina Sulżycka, które w 1 i 2 minucie wrzuciły do bramki gości pierwszego i drugiego gola. Zawodniczki Sambora nie dały długo czekać na odpowiedź, w kolejnej minucie Urszula Czarnecka zdobyła punkt dla Gości. W tej samej i następnej minucie zawodniczki Vistalu Katarzyna Duran i Patrycja Kulwińska zdobywają 2 punkty. W 5 minucie Dorota Jakubowska zdobywa punkt dla gości (4:2). Z rzutu karnego zawodniczka gospodarzy Stefania Costela Lazar zdobywa punkt. Odpowiada Anna Musiał z zespołu Sambora. Niestety kolejne 2 minuty i kolejna strata 2 punktów Sambora Patrycja Kulwińska i Karolina Sulżycka zdobywają te punkty 7:3. Kolejne starania podejmuje zawodniczka Gości Anna Musiał, pokonując bramkarkę Gospodarzy. Tym razem kolejne 4 minuty i strata 3 punktów - Katarzyna Duran, Karolina Sulżycka i Costela Lazar. Kolejna minuta i punkt zdobywa zawodniczka Sambora Urszula Czarnecka, szybka odpowiedź gospodarzy i Duran zdobywa punkt, Anna Musiał zawodniczka Sambora zdobywa punkt i mamy wynik 11:6. W następnej minucie Gospodynie zdobywają 2 punkty - pierwszy z rzutu karnego Głowińska i drugi punkt Kulwińska. W 17 minucie starania podejmuje zawodniczka Dorota Jakubowska i zdobywa punkt dla gości. 18 minuta należy do gospodyń - Katarzyna Koniuszaniec zdobywa punkt. 19 i 20 minuta to czas dla Urszuli Czarneckiej, która w 2 minutach zdobywa dwa punkty dla gości. W 21 minucie strzał Patrycji Kulwińskiej trafny, odpowiedź gości Justyna Belter, zawodniczka Vistalu Costela Lazar zdobywa punkt, w kolejnej minucie również ta zawodniczka zdobywa punkt i wynik 17:10. 24 minuta zawodniczka Sambora Mirosława Waldowska zdobywa punkt. Kolejne 3 minuty i kolejne 3 punkty na koncie gospodyń - Karolina Szwed, Mateescu Loredana Maria i Aleksandra Jędrzejczyk. W 27 minucie Małgorzata Sabajtis zdobywa punkt dla Sambora. Niestety do końca meczu zawodniczkom Sambora udało zdobyć się jedynie 1 punkt - a zawodniczkom Vistalu aż 5 punktów. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 25:13.

Drugą połowę rozpoczynają zawodniczki Vistalu Katarzyna Koniuszaniec, Katarzyna Duran i Sabina Kobzar - zdobywają 3 punkty w ciągu 6 minut na samo rozpoczęcie. W 38 minucie również zawodniczka Vistalu Patrycja Kulwińska zdobywa punkt 30:13. Zawodniczkom Sambora dopiero w 39 minucie udało się dojść do piłki - Justyna Wiśniewska i Mirosława Waldowska zdobywają 2 punkty. Niestety kolejne 3 minuty i 4 punkty przewagi nad Samborem osiągają zawodniczki Vistalu. Do 48 minuty zawodniczki obu drużyn wymieniały się zdobytymi punktami - Sambor Wiśniewska, Visual - Costela Lazar, Sambor - Czarnecka, Visual- Białek i Szwed, Sambor - z rzutu karnego Czarnecka. Kolejne 2 minuty i 3 punkty dla Vistalu - Mateescu Loredana i 2 punkty Costela Lazar. Odpowiedź Sambora - Jakubowska, wtedy znów wymiana punktów - Vistal - Szwed, Sambor - rzut karny Czarnecka, Visual- Białek, Sambor - Musiał i Belter . Do końca meczu zostało 5 minut, zawodniczki Vistalu zdobywają 5 punktów - ostatni punkt w meczu zdobywa AleksandraJędrzejczyk. Mecz kończy się zwycięsko dla Vistulu Łączpol Gdynia. Wynik, którego do końca meczu nie udało się zawodniczkom Sambora zmienić - 47:22.

VISTAL ŁĄCZPOL: Sadowska, Mikszto -, Sulżycka 4, Głowińska 1, Jędrzejczyk 3,
Białek 6, Kobzar 1, Lazar 10, Lipska 1, Szwed 4, Mateescu 2, Duran 6, Koniuszaniec 4, Kulwińska 5.
LATOCHA SAMBOR: Rostankowska, Piotrowska, Skonieczna -, Czarnecka 7,
Jakubowska 3, Waldowska 2, Belter 2, Wiśniewska 2, J.Szlija, Sobieraj, Sabajtis 1, Musiał 5, Kordunowska.
Mecz zgromadził około pół tysiąca widzów.
Powrócono do tradycji obowiązującej na parkietach piłki ręcznej, że mecz lokalnych rywali sędziują arbitrzy z regionu. Rozjemcami byli Robert Leszczyński i Marek Strzelczyk z Gdańska.