Zwycięstwo Darii Górskiej w międzynarodowym turnieju Tennis Europe

(fot. mat. prasowe)
W minionym tygodniu odbył się międzynarodowy turniej Tennis Europe Łódź Cup 2018 do lat 14. Na starcie stanęło ponad 120 zawodniczek i zawodników z ponad 10 krajów.

Świetny występ zanotowała 13 letnia tczewianka Daria Górska, wygrywając 4 kolejne mecze z zawodniczkami z Polski, Rosji i Białorusi zameldowała się w finale. Po drodze pokonała m. in. pochodzącą z Białorusi turniejową jedynkę Stsefaniyę Shabanavę z wynikiem 6/3 6/0. W finale jednak musiała uznać wyższość starszej koleżanki z Krakowa MagdyŚwierczyńskiej (3/6 3/6) zajmując tym samym 2 miejsce.

Daria wystąpiła także w grze podwójnej z inną koleżanką z Krakowa Justyną Jodłowską. Pokonując kolejne pary z Polski, Litwy i Białorusi dziewczyny dotarły do finału. Zmierzyły się w nim z krakowiankami Natalią Łężniak i Magdą Świerczyńską. Po bardzo emocjonującym spotkaniu Daria i Justyna zwyciężyły z wynikiem 3/6 6/2 10/7. Tym samym Daria zrewanżowała się Magdzie za finał gry pojedynczej i wraz z Justyną wygrały cały turniej deblowy.

Serdeczne gratulacje za międzynarodowe sukcesy i trzymamy kciuki za kolejne występy.