TALK - ProCam-Tcz mistrzem VI edycji

Skład ProCamu-Tcz powrócił na najwyższe miejsce podium, drużyna Polpharmy zajęła drugie miejsce. Team w dwóch meczach zdobył brązowy medal, a wiecznie czwarta drużyna ligi, "Stars i Panowie", ponownie na czwartym miejscu.

FINAŁY

ProCamu-Tcz i SRKFiS Polpharma po raz pierwszy spotkały się w finale ligi. Zawsze spotkania pomiędzy tymi drużynami były zaciekłe i pełne emocji. Zaciekłości i emocji nie zabrakło i w meczach finałowych. W pierwszym meczu dobrze w mecz weszła Polpharma obejmując prowadzenie i w drugiej kwarcie prowadząc ośmioma punktami. Jednak ProCam dzięki kilku kolejnym rzutom za trzy punkty w wykonaniu Kamila Laskiewicza i Piotra Samujło, zdołali odskoczyć, a w później utrzymywać bezpieczną przewagę na zawodnikami ze Starogardu. Zawodnicy Stowarzyszenia nie zdołali poderwać się do walki w czwartej kwarcie i ostatecznie przegrali dziesięcioma punktami.

Drugi mecz miał dość podobny początek do pierwszego. Lepiej zaczęła Polpharma, lecz ProCam szybko się przebudził i doprowadził do wyrównania. Tczewianie na przerwę w połowie schodzili z sześcio punktowym prowadzeniem. Starogardzianie nie zamierzali się jednak poddać. Rewelacyjnie zaczęli trzecią kwartę. Trójki rzucali Łukasz Domachowski i Przemysław Józefiak raz po raz dziurawiąc kosz ProCamu. Trzecią kwartę wygrali 19:6. I gdy wszyscy zgromadzeni widzowie zacierali ręce na trzeci decydujące o mistrzostwie spotkanie … ProCam zaczął rzucać celnie, zbierać wszystkie piłki, blokować rywali. Na pochwałę, szczególnie za czwartą decydującą kwartę zasługują Panowie Samujło, Bartek Kosmaczewski, a w szczególności Tomasz Hibner, zdobywca 24 punktów w tym meczu. ProCam zagrał tak dobrze, że SRKFiS Polpharma przez ostatnie siedem i pół minuty nie rzuciła punktów i ostatecznie przegrała finał po dwóch meczach.

Mecze o 3 miejsce

Oba mecze o trzecie miejsce miały w zasadzie taki sam przebieg. Zawodnicy Teamu grali „swoje”, a dopóki starczało sił, zawodnicy „Stars i Panowie” próbowali dotrzymać im kroku. W pierwszym meczu starczyło do końca trzeciej kwarty. W czwartej już wyraźnie było widać przewagę Teamu.

W drugim siły skończyły się znacznie szybciej, bo Teamowcy odjechali na dziesięć punktów już z końcem pierwszej połowy. Gratulacje dla kapitana Teamu, który zdołał nakłonić zawodników, z drużyn, które wycofały się z ligi, do gry. Jak się okazało połączenie doświadczenia Dawida Topolskiego z młodymi Marcinem Słowikowskim i Pawłem Sieradzkim dało pożądane efekty. Team cieszy się z brązowego medalu, Stars i Panowie ponownie czwartą ekipą TALKu.

Zapraszamy na Mecz Gwiazd, który odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 16:00.