Szukali kapliczek na rowerach

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Szukali kapliczek na rowerach
Uczniowski Klub Sportowy "Piątka" Tczew i Amatorska Grupa Rowerowa Tczew przeprowadziła akcję rajdów rowerowych pt. "Kapliczki Powiatu Tczewskiego" , akcja jest dofinansowana przez Powiat Tczewski w ramach projektu "Wiosenne rowerowanie".

Rowerzyści w liczbie około 20 wykazali się olbrzymią determinacją znajdując obiekty sakralne, kapliczki lub krzyże przydrożne na obszarze całego powiatu. Niektóre były bardzo ukryte w miejscach trudno dostępnych jak np. stary krzyż z 1934 r oku na brzegu jeziora Lubiszewskiego. Łącznie znaleziono i sfotografowano 212 obiektów. Fotografowie na rowerach dotarli do prawie wszystkich nawet najmniejszych powiatowych miejscowości. Forma poszukiwawcza wyzwoliła w uczestnikach wiele pozytywnych emocji i wielką rywalizację. Sześć osób które znalazły najwięcej poszukiwanych obiektów otrzyma nagrody rzeczowe, pozostali gadżety przygotowane przez organizatora. Obiekty zostały sfotografowane i opisane geo tagami znajdują się pod adresem https://photos.app.goo.gl/spH4R2BY9FxkUyaX7 po zaznaczeniu zdjęcia można zobaczyć, gdzie zostało wykonane.

Udało się łącznie pokonać kilkaset kilometrów i dotrzeć do wszystkie 90 sołectw powiatowych i miejscowości w kilku zespołach 2-3 osobowych w czasie 3 wycieczek wg wcześniej przygotowanej mapy papierowej i śladu gpx. Po zakończeniu każdej wycieczki odbył się wspólny grill na Górkach w Tczewie.


Organizator dziękuje uczestnikom za zaangażowanie i mile spędzony czas na aktywności rowerowej.

W ostatni weekend grupa wzięła udział w tematycznej wycieczce "Zbiorniki wodne powiatu tczewskiego". Przy świetnej pogodzie udało się pokonać głównie leśnymi duktami około 70 km.
Następną akcją w ramach 'Wiosennego rowerowania" jest 2 dniowy rajd do Brachlewa koło Kwidzyna przez Białą Górę i następnego dnia powrót przez Gniew do Tczewa. Rajd odbędzie się w dniach 18-19 maja pozostały ostatnie 4 miejsca ewentualne informacje pod adresem beduks5@gmail.com
beduks

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  rower_gość

  28.04.2019, 20:37

  Kapliczki

  superowo

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx6 
 • +3

  Jol_gość

  30.04.2019, 12:41

  Też bym chciał

  Rowerkiem za miasto

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx6.xx9 
 • +1

  reijo_gość

  06.05.2019, 12:47

  Artykuł w dziale sport: "Szukali kapliczek na rowerach."... Dokąd zmierzamy?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
 • Vrata_gość_gość

  14.05.2019, 13:55

  Co to są kapliczki na rowerach? Tytuł powinien brzmieć- Na rowerach szukali kapliczek. Kto pisze te pożal się Boże artykuły?!

  Odpowiedz
  IP: 83.21.xx0.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA