Gryf znowu gromi - Gryf 2009 Tczew - Wierzyca Pelplin 5:0 (2:0)

Piłka, orlik (fot. tcz.pl)
Gryf zagrał dobrą pierwszą połowę. Zdecydowanie przeważał i zdobył dwie bramki. W 13 minucie po rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Kuzimski i strzałem głową pokonał Osiniaka. Za zdobycie bramki Mateusz otrzymał od jednego z kibiców Gryfa nagrodę finansową, za którą serdecznie dziękuje. Tczewianie dalej grali mądrze i dokładnie.

W 24 minucie po składnej akcji i świetnej asyście Tutkowskiego drugą bramkę zdobył Gronkowski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie,choć szansę na kontaktowego gola miał Pawłuszek, ale w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Janiszewskiego. W drugiej połowie Gryf osiadł na laurach i pozwolił gościom dojść do kilku sytuacji podbramkowych. Niestety dla Wierzycy ani Pawłuszek ani Sarnecki nie potrafili wykorzystać dobrych okazji. Gryf grał wolno i niedokładnie do 76 minuty. Wtedy nastąpiło pięć minut, które wstrząsnęło Wierzycą. Najpierw wprowadzony po przerwie Opczyński wykończył celnie szybką kontrę Gryfa, dwie minuty później samobójczą bramkę strzelił Damian Seroka - piłka po strzale Opczyńskiego trafiła w nogę obrońcę Wierzycy i zmyliła Osiniaka, aż w końcu cios nokautujący zadał niezawodny Kuzimski, który znowu po świetnej akcji Gryfa pokonał bramkarza gości. Wynik do końca nie uległ zmianie. Gryf wygrał wysoko i zasłużenie choć zbytnio się nie wysilał. Przewaga nad trzecim Koralem urosła już do dziesięciu punktów. Za tydzień mecz w Malborku.

Przed meczem doszło do miłego wydarzenia. Medalami 650-lecia Pomorskiego Związku Piłki Nożnej odznaczeni zostali Honorowi Prezesi dwóch tczewskich klubów Unii i Wisły. Niestety osobiście pamiątkowy medal odebrał tylko Bronisław Drewa - Honorowy Prezes MKS Wisły Tczew. Honorowy Prezes KKS Unia Tczew Jan Stachowiak nie mógł się dziś stawić na stadionie. Chwilę potem minutą ciszy uczczono pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej.

W meczu V ligi rezerwy Gryfa pokonały Wdę Lipusz 2:1. Bramki zdobyli Opczyński i Skalski. Z kolei w lidze Makroregionu Pomorze juniorzy rozegrali dwumecz w Ustce z Jantarem. Starsi, grając bez kilku podstawowych graczy przegrali 0:3, natomiast młodsi zwyciężyli 2:1.

Bramki: Kuzimski, Gronkowski, Opczyński, Seroka (BS), Kuzimski
GRYF: Janiszewski, Staniszewski, Podbereźny, Holz, Skalski Ł., Resmerowski, Chyła, Kiwatrowski, Tutkowski, Kuzimski, Gronkowski oraz Opczyński, Riebandt, Radzimski, Skalski T.
WIERZYCA: Osiniak, Rutkowski, Seroka D., Seroka Ł, Racki, Pawłuszek, Szyszkowski, Jabłoński, Bujanowski, Sarnecki, Jurczyk oraz Siemaszko