Złoty Kacper Skrzypczyński, złoty Jacek Belczewski i srebrna Klaudia Grabowska

(fot. mat. prasowe)
24 listopada 2018 roku, podczas siódmej edycji wydarzenia Targów "Gra i Zabawa", organizowanego w gdańskim obiekcie AMBEREXPO odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Juniorów w Szachach Błyskawicznych (tempo gry: 3 minuty na zawodnika na cała partię oraz 2 sekundy na każde posunięcie od początku partii).

W trakcie tego wydarzenia, które zyskało miano pomorskiego święta miłośników gier nie zabrakło silnej tczewskiej reprezentacji młodych i uzdolnionych szachistów. Ich udział w spotkaniu zakończył się ogromnym sukcesem, gdyż Mistrzem Województwa Pomorskiego w kategorii do lat 14 został 13-letni Kacper Skrzypczyński (to już jego drugi tytuł mistrzowski w tym roku, poprzednio w czerwcu br. został Mistrzem Województwa Pomorskiego w szachach szybkich), natomiast Mistrzem Województwa w kategorii do lat 18 został Jacek Belczewski. Wicemistrzynią Województwa Pomorskiego w kategorii do lat 12 została Klaudia Grabowska. Ponadto, bardzo dobrze wypadli w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Jakub Grabowski zajmując 5 miejsce w kategorii do lat 14 oraz Paweł Gałkowski zajmując 6 miejsce w kategorii do lat 10. Brawa i ogromne uznanie dla wszystkich reprezentantów naszego miasta oraz ich trenera Pana Jarosława Ziemanna.