Podwójne złoto Weroniki Ewald na Mistrzostwach Polski

Weronika Ewald
W dniach 13.02-15.02.2016 w Puszczykowie k/Poznania odbyły się V Mistrzostwa Polski Krasnalek do lat 10. Młode zawodniczki z całej Polski rywalizowały na kortach Akademii Angelique Kerber, gdzie na co dzień trenuje obecna mistrzyni Australian Open. W turnieju tym brała udział również młoda tenisistka z Tczewa, Weronika Ewald, uczennica SP11, podopieczna trenerów Franciszka i Arkadiusza Górskich.

Weronika po trzech dniach rywalizacji zakończyła turniej dwukrotnym zwycięstwem, w grze singlowej i deblowej.

W drodze do finału zwyciężyła Klaudię Pielesiak (Bydgoska Akademia Tenisowa) 6:1, 6:0, następnie pokonała Jagnę Mańkowską (NST Leszno) 6:0, 6:1, w ćwierćfinale wygrała z Gabrysią Wdzięczną (NST) 6:0, 6:0 i półfinałowym pojedynku pokonała Monikę Stankiewicz (UKT Winner Kraków) 6:4, 6:2. Po bardzo ładnym pojedynku finałowym wygrała z zawodniczką GKT Smecz Górzyca - Dominiką Podhajecką wynikiem 6:2, 6:1, zdobywają tym samym tytuł Mistrzyni Polski do lat 10.

W grze podwójnej, razem z Amelią Ciesielczyk (UKS RP Sport Olsztyn), zdobyła drugie złoto pokonując w finale parę Podhajecka/Nadajewska 6:4, 7:5.

Oprócz pamiątkowych statuetek tenisowych Weronika wygrała dziką kartę do międzynarodowego turnieju do lat 11 w Dubrowniku (Chorwacja) - Dubrovnik Dud Bowl.
Warto również dodać, że nasza tenisistka odniosła także ogromny sukces na Halowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Skrzatów (do lat 12), które odbyły się 23.01.2016 na kortach SKT Sopot. Weronika na tych mistrzostwach również zdobyła dwa złote medale (singiel i debel).

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.