Mistrzostwa Polski Młodzików w Bełchatowie. Jest medal dla tczewianki

(fot. mat. prasowe)
W dniach 22-23.09.2018 na pięknym stadionie lekkoatletycznym w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce. MKS Sambor Tczew reprezentowały dwie zawodniczki: Marcelina Kruża i Klaudia Wendowska, obie w konkurencji skoku wzwyż i obie podopieczne ciągle aktywnego 86 letniego trenera Józefa Krawczykiewicza.

Po zaciętej rywalizacji Marcelina Kruża wynikiem 167 cm wywalczyła srebrny medal - uzyskując jednakowy wynik jak zwyciężczyni Barbara Burlewicz, o kolejności zadecydowały wcześniejsze strącenia poprzeczki. Klaudia Wendowska ( srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodzików w 5- boju - czerwiec 2018 - Suwałki) zajęła ostatecznie VIII miejsce. Województwo Pomorskie wywalczyło w sumie 9 medali w tym złoty medal i rekord Polski Młodzików Krzysztofa Różnickiego z Cartusii Kartuzy na dystansie 600m ,który wynosi od tych Mistrzostw 1;22,02. Ponadto dla województwa medale wywalczyli: