Rio 2016. Mateusz Biskup dzisiaj płynie po medal (Aktualizacja)

Mirek Ziętarski, Dariusz Radosz, Wiktor Chabel i Mateusz Biskup w Rio de Janeiro (fot. Jarek Szymczyk (facebook))
W dniu dzisiejszym wioślarz AZS AWFiS Gdańsk, wychowanek Unii Tczew oraz były uczeń I LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie Mateusz Biskup popłynie w finałowym wyścigu czwórek podwójnych podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Czy razem z kolegami zdobędzie olimpijskie złoto? Przekonamy się po godzinie 15.30.

"W tym roku Biskup i spółka potwierdzili, że należą do ścisłej światowej czołówki. W regatach Pucharu Świata dwukrotnie zajmowali 3. miejsce, a raz finiszowali tuż za podium. Do Rio jechali więc co najmniej z nadziejami na finał, a może nawet coś więcej..." - pisze dziś na swoich stronach sport.pl

Życzymy sukcesu!

Aktualizacja

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe w Rio starty wioślarzy przełożono na dzień dzisiejszy, zatem finał z udziałem Mateusza Biskupa rozpocznie się w czwartek, 11 sierpnia o godzinie 15.12.

Niestety polska drużyna z Mateuszem na czele zajęła czwarte miejsce. Zabrakło blisko 2 sekund do brązowego medalu. Złoto zdobyli Niemcy, srebro Australijczycy, a brąz Estończycy. Gratulujemy!