ALS 2017 - III kolejka

Turniej siatkówki (fot. mat. prasowe)
W sobotę 25 lutego 2017 odbyła się trzecia kolejka Tczewskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Zmierzyły się ze sobą dwie dotąd niepokonane drużyny, które praktycznie walczyły o zwycięstwo w lidze - „WB Timex” i „DEFEKT” Pelplin, oraz „FC POLMO” i „GURU” Gniew grający o III miejsce w lidze.

W pierwszym spotkaniu emocje były, ale… tylko w pierwszym secie. Po bardzo zaciętym i wyrównanym początku meczu 1 seta wygrali goście z Pelplina 25:23. Potem (niestety dla nich) było tylko gorzej. Kolejne trzy partie dość gładko do 11, 15 i 16 wygrał „WB Timex”, a cały mecz 3:1. Po zainkasowaniu 3 punktów „WB TIMEX” został praktycznie zwycięzcą ALS 2017, choć pozostał im do rozegrania mecz z „GURU” Gniew.
Drugi tego dnia pojedynek zapowiadał się bardzo ciekawie, gdyż zarówno „FC POLMO” jak i „GURU” Gniew przegrały swoje mecze z faworyzowanym Pelplinem tylko 2:3, więc poziom podobny, a stawką było miejsce na podium. Niestety goście z Gniewa nie mieli w sobotę „dnia” do grania. Nic im nie wychodziło, za to przeciwnicy bardzo konsekwentnie i bezlitośnie wykorzystywali każdą możliwość do zdobycia punktu. Ostatecznie gładko 3:0 (25:16 ; 25:16 ; 25:13) wygrali tczewianie, którzy mogą cieszyć się III miejscem w lidze.

KLASYFIKACJA:

1. „WB TIMEX” - 6 pkt (1 zaległy mecz)
2. „DEFEKT” Pelplin - 4 pkt
3. „FC POLMO” - 4 pkt
4. „GURU” Gniew - 1 pkt (1 zaległy mecz)
Do rozegrania pozostał tylko jeden mecz pomiędzy „WB Timex” i GURU” Gniew. Termin rozegrania zostanie podany później, gdyż jednemu z zespołów nie pasuje wcześniej zaplanowana data spotkania.
Organizatorem Ligi są : Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji oraz Powiatowe Centrum Sportu.