Grali w plażówkę z okazji 750-lecia Tczewa

Druga w klasyfikacji ogólnej tczewskiego GP żeńska para K. Słomińska/E. Lewandowska
Tczew - Grali w plażówkę z okazji 750-lecia Tczewa
W ostatni weekend (19 i 20 czerwca) odbył się wyjątkowy Turniej Siatkówki Plażowej - w Tczewie w weekendy gra się rzadko, ale tym razem dla uczczenia 750-lecia Tczewa. Reklamowane atrakcyjne nagrody, w tym pieniężne w kategorii OPEN, ściągnęły do naszego miasta zawodników z całej Polski (m.in. Trójmiasto, Grudziądz, Sosnowiec, Kętrzyn, Świecie, Starogard, Elbląg, Bartoszyce, Jastarnia, Łęczyca), w tym grającego w plus lidze siatkówki Piotra Gabrycha, czy byłego Mistrza Polski w siatkówce plażowej Krzysztofa Hajbowicza.

Zawody odbyły się w trzech kategoriach - OPEN, mężczyźni 40+ oraz kobiety. Do turnieju kobiet przystąpiły 4 zespoły, które grały pełne mecze (do 2 wygranych setów) każdy z każdym. Bezapelacyjne okazały się dwie Anie Hohn z Rumi i Piątkowska ze Starogardu, które wygrały wszystkie mecze po 2:0. Kolejne lokaty zajęły - Natalia Domowska z Elbląga i Beata Bąkowska ze Starogardu, Anette Mizura-Stencel ze Starogardu i Anna Grzyb z Gniewa, Marta Rembiasz i Małgorzata Lidzińska z Tczewa. W Turnieju mężczyzn 40+ zagrały 3 pary, a zwyciężyli wygrywając oba mecze po 2:0 Krzysztof Dusowski ze Starogardu i Jarosław Szwajkowski ze Skarszew, IIm Janusz Rekowski i Roman Leczkowski, IIIm Arek Woźniak i Adam Zieliński z Tczewa.

Najważniejsza kategoria - OPEN, w której udział wzięło 21 zespołów odbyła się systemem pucharowym, ale grano pełne mecze do 2 wygranych setów. Wiele dobrych par spotkało się już we wczesnej fazie rozgrywek i musiało pożegnać się z turniejem. Od początku dobrze radziły sobie dwie miejscowe (no prawie miejscowe) pary Piotr Łazarski (Tczew) i Piotr Malinowski (Elbląg), oraz tczewianie Rafał Roik i Marcin Neumann, którzy dotarli do półfinałów. Ozdobą turnieju był półfinałowy pojedynek zdecydowanych faworytów Hajbowicza i Ilewicza z parą Gabrych : Konkel. W pierwszym secie niedzielnego pojedynku zdecydowanie prym wiodła para Hajbowicz : Ilewicz, która wygrała tę patię 21 : 14. W drugim secie role się odwróciły i Gabrych : Konkiel pokonali rywali 21:13. Trzeci set to już prawdziwa wojna... nerwów! Od początku żaden z zespołów nie mógł odskoczyć od przeciwnika na więcej niż 2 punkty. Walka trwała od pierwszej do ostatniej piłki. Ostatecznie zwycięsko z tego pojedynku wyszła para Gabrych : Konkiel pokonując Hajbowicza i Ilewicza 16:14. W drugim półfinale Roik : Neumann pokonali 2:0 Łazarskiego i Malinowskiego, choć różnica była minimalna. W meczach o III i I miejsce faworyci nie dali przeciwnikom najmniejszych szans. III m zajęła para Krzysztof Hajbowicz : Piotr Ilewicz pokonują Piotrów Łazarskiego i Malinowskiego 2:0 (21:12 ; 21:6). W wielkim finale Piotr Gabrych : Marcin Konkel pokonali Rafała Roika i Marcina Neumanna 2:0 (21:13 ; 21:14).

Podczas uroczystego zakończenia nagrody wręczali prezydent miasta Zenon Odya i dyrektor TCSiR Grzegorz Żemajtis. Takiego poziomu na tczewskich boiskach jeszcze nie oglądaliśmy, ale nic straconego, bo wiele zespołów zapowiedziało udział w Grand Prix, lub następnych tego typu pojedynczych turniejach. Bardzo podobał się przyjezdnym kompleks boisk przy basenie odkrytym.
Wspaniały turniej, wspaniała pogoda! Mamy nadzieję, że takich imprez będzie w Tczewie jeszcze wiele.

TCSiR serdecznie zaprasza na kolejne już XIII Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej, które rozpoczyna się już 1 lipca, jak zwykle w czwartek, jak zwykle o godz. 17.00

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • -1

  lukasz006

  22.06.2010, 15:25

  a gdzie foty ?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • ; ))) _gość

  22.06.2010, 15:42

  A dlaczego zawsze robicie takie zawody tylko dla dorosłych. ? Zróbcie też zawody dla mniejszych ; D Chętnie sama bym zagrała .; D

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xxx 
 • Mateusz_gość

  22.06.2010, 17:05

  Ja byłem na tym turnieju a mam 14 lat

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx3.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.