Gryf 2009 Tczew - Olimpico Malbork

Udany początek rundy wiosennej zaliczyły nasze zawodniczki. W meczu 10 kolejki pokonały Olimpico Malbork 4:3.

Gryf 2009 Tczew - Olimpico Malbork.
Skład: Malec (70. Pater ), Alfuth, Siuciak, Skowrońska, Gulgowska (55 Puckowska), Wesierska, Tryka (68 Szymaniak), Kulig, Fryca (65 Krzyżanowska), Aronowska (60 Rodnicka), Schweda.
Rezerwowe: Przystrzelska, Choinska.

Wynik: 4:3

Bramki: Schweda x3, Aronowska.

Świetna pogoda przywitała oba zespoły na stadionie przy ulicy Elżbiety 21a. Sam wynik spotkania nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Nasz zespół od początku meczu był strona dominującą. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce oraz tworzyliśmy więcej sytuacji bramkowych, przy których jednak brakowało wykończenia. Sytuacji było naprawdę bardzo dużo, ale przed przerwą straciliśmy bramkę i schodziliśmy do szatni z wynikiem remisowym. Po przerwie obraz spotkania mocno nie uległ zmianie, po za około 10 / 15 minutowym okresem w którym Olimpico przejęło inicjatywę. Tworzyliśmy sytuacje jednakże brakowało zimnej krwi. Plus to po raz kolejny tworzenie akcji, gra ofensywna. Minus to mankamenty w obronie.
Dodać trzeba, że w dniu wczorajszym w oficjalnym meczu seniorek debiutowało aż 7 zawodniczek. W tym dwie dziewczyny z rocznika 2003- Wiktoria Rodnicka, oraz Amelia Szymaniak. Wielkie gratulacje dla debiutantek jak i całego zespołu za pierwsza wygraną poparta duża jakością w ofensywie z silnym zespołem trenującym o kilka lat dłużej!

Następny mecz za tydzień w sobotę. Wyjazd do Korzybia, do tamtejszej Unii (w poprzedniej rundzie przegraliśmy 5:4).