W Nowy Rok spotkali się na boisku

Amatorska Liga Piłki Nożnej - ALPN (fot. ALPN)
Tczew - W Nowy Rok spotkali się na boisku
Punktualnie o 16:00 na stadionie przy ulicy Ceglarskiej odbył się tradycyjny tczewski mecz Noworoczny. To było już trzecie spotkanie byłych piłkarzy, samorządowców i przyjaciół SP Gryf 2009.

GRYF - Przemysław Zulewski, Grzegorz Glinka, Włodzimierz Chmielecki, Krzysztof Tarnowski, Maciej Herold, Krystian Kiwatrowski, Dariusz Serafin, Artur Piotrowicz, Mirosław Lipski, Marek Szczepański
GOŚCIE - Grzegorz Kwiatkowski, Andrzej Gibas, Marian Kusz, Zbigniew Lamek, Zenon Drewa, Wojciech Zwiernik, Piotr Pustkowski, Grzegorz Pawłuszek, Bogusław Lizak, Sławomir Wilczewski
Sędziował Łukasz Czerniewicz.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Organizatorem meczu był wiceprezydent Tczewa Zenon Drewa wraz z działaczami Gryfa. Oprawę muzyczną zapewnił niezawodny Zbigniew Olszewski, a patronem medialnym był Dziennik Bałtycki. Pomimo brzydkiej, deszczowej pogody chętnych do gry w dzisiejszym meczu było sporo. W zespole gości wystąpił między innymi mieszkaniec Malborka Andrzej Gibas, który jak powiedział swoje najlepsze lata młodości spędził właśnie grając w piłkę w Tczewie. Grano 2 x 35 minut, a mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla zespołu Gryfa. Mecz toczony był w przyjacielskiej atmosferze, ale nie brakowało emocji i bardzo ładnych akcji. Pierwszą bramkę w 2012 roku zdobył Maciej Herold. Do przerwy było 1:1 a wyrównał Sławek Wilczewski. Po przerwie już pierwsza akcja przyniosła prowadzenie dla Gości, a piękną bramkę strzałem głową zdobył Grzegorz Pawłuszek. W 60 minucie Kwiatkowskiego pokonał Włodek Chmielecki, a pięć minut później wynik meczu ustalił Mirosław Lipski, który wykończył akcję Gryfa bramką w stylu Roberta Lewandowskiego. Nie Lipski jednak został bohaterem meczu, MVP został Przemysław Zulewski, który znakomicie spisywał się w bramce Gryfa, a w ostatniej minucie wybronił strzał Bogusława Lizaka z 5 metrów!

Po raz kolejny udała się sportowa inauguracja Nowego Roku. Po meczu ustalono, że co miesiąc będą rozgrywane podobne spotkania, latem Tczew zagra z Malborkiem.