KS Pogoń Tczew awansuje do klubowych mistrzostw Polski

Pogoń Tczew (fot. mat. prasowe )
Tczew - KS Pogoń Tczew awansuje do klubowych mistrzostw Polski
KS Pogoń Tczew awansowało do turnieju półfinałowego klubowych mistrzostw Polski w kategorii juniorek (1998 i młodsze). W dniu wczorajszym odbył się turniej eliminacyjny, gdzie gospodarzem okazał się Olsztyn.

W pierwotnej wersji udział w turnieju miały wziąć udział 4 następujące zespoły:
KKP Stomil Olsztyn (aktualnie zespół seniorek zajmuje 6 miejsce w I lidze kobiet.)
Unifreeze Górzno (aktualnie zespół seniorek zajmuje 2 miejsce w I lidze kobiet)
Czarni Pruszcz Gdański (aktualnie zespół seniorek zajmuje 3 miejsce w III lidze kobiet) KS Pogoń Tczew (aktualnie zajmujemy 6 miejsce w III lidze kobiet)
Jednak w ostatniej chwili z turnieju wycofał się zespół z Pruszcza Gdańskiego, więc było wiadomo, że każda z drużyn rozegra 2 mecze.
Mateusz Sroka ~
KKP Stomil Olsztyn 0-1 KS POGOŃ TCZEW.
Bramka: Oliwia Aronowska.
W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z Olsztyniankami, z którymi toczyliśmy bardzo wyrównany bój. Przez większość meczu gra toczyła się w środkowej strefie boiska, każda z drużyn dobrze broniła i ciężko było się przedostać pod jedną czy też drugą bramkę. Każda z drużyn miała po dwie okazję do zdobycia bramki, jednakże brakowało skuteczności oraz w bramce bardzo dobrze spisywały się bramkarki. Akcję bramkową przeprowadziła Tryka Martyna, która odzyskała piłkę w środkowej strefie, minęła dwie rywalki, kiedy wydawało się, że będzie uderzać piłkę w stronę bramki strzeżonej przez Natalię Piątek ( etatowa bramkarka kadry Polski do lat 17 ), świetnym " no look pass-em ( posłanie piłki w jedną stronę, głowa skierowana w drugą) " obsłużyła lepiej ustawioną Oliwię Aronowską, a ta precyzyjnym strzałem w dolny róg bramki pokonała Piątek. Po strzelonej bramce, żaden z zespołów nie stworzył sobie więcej klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Wygrana bardzo cieszy, gdyż w zespole przeciwnym zagrało kilka bardzo dobrych zawodniczek występujących, i będących w kadrze I ligowego zespołu seniorek z Olsztyna.
Bardzo dobra postawa Całego naszego zespołu.
Unifreeze Górzno 3-0 KS Pogoń Tczew.
Drugi mecz rozegraliśmy po 15 minutowej przerwie. Od początku meczu drużyna z Górzna mocno przejęła inicjatywę i bardzo ciężko było nam się przedostać pod szesnastkę przeciwniczek. Pierwsza połowa ( 20 minut ), była toczona pod dyktando zawodniczek Unifreeze. Na przerwę schodziliśmy i udanie broniliśmy dostępu do własnej bramki. Po przerwie szybko dostaliśmy 2 bramki, po kilku minutach następną. Zespół z Górzna był po prostu lepszy i tutaj była widoczna różnica dwóch klas rozgrywkowych. Górznianki w tym składzie ( brakowało 2 zawodniczek ) wystepują w rozgrywkach I- ligowych, co było widać na boisku. Bardzo dobre techniczne, szybkie, grające z pomysłem zawodniczki. W zespole również posiadali dwie / trzy zawodniczki broniące barw narodowych w kategorii do lat 19 (Julita Głąb, Agata Bała). Mamy do czego dążyć.
W trzecim meczu turnieju Unifreeze pokonało KKP.
I z Unifreeze do kolejnej rundy (Półfinał klubowych mistrzostw Polski juniorek) jedzie K S P O G O Ń T C Z E W !

W albumie wiele zdjęć z turnieju, zapraszamy do oglądania !
https://www.facebook.com/PogonTczew/posts/1673449536300001
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +3

  Gość_gość

  27.10.2016, 19:35

  Gratulacje

  Brawo dziewczyny!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx8 
 • -3

  Ja_gość

  31.10.2016, 10:02

  A kogo to obchodzi ?

  A kogo to obchodzi ?

  Odpowiedz
  IP: 213.199.xx1.xxx 
 • Grzegorz_gość

  04.11.2016, 15:35

  gratulacje :)

  Serdeczne gratulacje dla Trenera "Matiego" i jego dziewcząt. Mati - pracuj dalej i rozwijajcie się.

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx7.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia