Gryf I przegrał, Gryf II wygrał

piłka (fot. tcz.pl)
Tczew - Gryf I przegrał, Gryf II wygrał
Spotkanie z Cartusią rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych, ale co warte podkreślenia obyło się bez złośliwych fauli i kontuzji. Mecz był wyrównany, goście zagrali nieco bardziej agresywnie i skutecznie rozbijali ataki Gryfa. Tczewianie z kolei grali dużo piłką, ale błędy w defensywie spowodowały utratę wszystkich bramek.

Cartusia miała sporo szczęścia, Gryf obijał słupki rywali i nawet zdobyta bramka była dobitką po strzale Poźniaka w... słupek. W porównaniu z poprzednimi meczami trener Manuszewski nieco pozmieniał skład. Z Hadrysiakiem w środku obrony zagrał Skalski, szansę dostał również młody Nowaczyk. Niestety z powodu urazu nie mogli zagrać Kiwatrowski i Zittrich.

Trwają rozmowy z Pomezanią na temat pozyskania Tomasza Owsianika. Klub uzgodnił warunki kontraktu z piłkarzem, teraz dogadać się muszą obydwa Zarządy. Gryf chciał wypożyczyć Tomka na pół roku z opcją pierwokupu, natomiast Pomezanię interesuje tylko i wyłącznie sprzedaż zawodnika. Nie podano kwoty o jakiej rozmawiają kluby. Trener Manuszewski przekonał się również do Michała Kołodki. Być może piłkarz Concordii Elbląg wzmocni siłę ofensywną Gryfa. Byłoby to już czwarte wzmocnienie zimą. Być może na kolejny mecz powinien przyjechać do Tczewa napastnik Dawid Neścior. Piłkarz szuka klubu, a ostatni rok spędził w 3 lidze greckiej. Ostatnim klubem jaki reprezentował był APS Zakynthos. W Polsce grał m.in. w Arce ME, Cartusii, Kaszubii, Pelikanie Łowicz. Jest wychowankiem Wierzycy Starogard, a obecnie próbuje swoich sił w Bytovii.

GRYF 1:3 Cartusia
GRYF: Dus - Owsianik, Skalski, Hadrysiak, Holz, Tutkowski, Riebandt, Zawoliński, Zyska, Meler, Nowaczyk, oraz Lepczak, Resmerowski, Borys, Poźniak, Kołodko, Sroka Była to pierwsza porażka Gryfa w tym roku.

Z kolei do niespodzianki doszło we wtorek. Rezerwy Gryfa po bramkach Liedtke, Nowaczyka i Radzimskiego pokonały czołowy zespół IV ligi - Potok Pszczółki 3:2. W rozgrywkach obydwie drużyny póki co dzieli różnica dwóch klas. Na boisku jednak to Gryf II był lepszym zespołem.
Drukuj
Prześlij dalej