Parkrun na Święto Niepodległości

Tczew - Parkrun na Święto Niepodległości
Co to jest parkrun i czym wyróżnia się spośród innych inicjatyw dostępnych dla biegaczy? Parkrun to największa, cykliczna inicjatywa biegowa, w ramach której organizowane są dostępne dla każdego, bezpłatne biegi na dystansie 5km. Obecnie biegi parkrun organizowane są w 13 krajach świata, w tym w Polsce, w ponad 800 lokalizacjach i skupiają na chwilę obecną ponad 2,3 miliona biegaczy amatorów.

Parkrun został powołany do życia w Londynie w 2004 roku przez grupę biegaczy amatorów. Inicjatywa szybko zyskała popularność nie tylko w Wielkiej Brytanii ale również poza jej granicami. Parkrun to cykliczne biegi na dystansie 5km z pomiarem czasu organizowane w każdą sobotę o godz. 9.00 przez cały rok. Swój fenomen i rosnącą popularność zawdzięcza szerokiej formule umożliwiającej udział w biegach każdego bez względu na stopień zaawansowania, czy też kondycję. W zależności od potrzeb oraz celów poszczególnych uczestników parkrun stanowić może uzupełnienie treningu, możliwość poprawy kondycji lub okazję do rozpoczęcia biegowej przygody.

Cel parkrun
Celem parkrun jest zachęcenie jak największej liczby osób bez względu na płeć, wiek, stopień sprawności, czy też światopogląd do regularnego uprawiania aktywności fizycznej, a poprzez to poprawy zdrowia i kondycji fizycznej oraz psychicznej. Powyższy cel parkrun realizuje poprzez organizację cyklicznych, bezpłatnych i ogólnodostępnych biegów na dystansie 5km z pomiarem czasu organizowanych w każdą sobotę o godz. 9.00.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  gośc_gość

  10.11.2016, 21:37

  Jedyny w Polsce....

  a to jedyny Parkrun biegany w Polsce z okazji.....Święta Niepodległości - brawo za  wspaniały pomysł tak trzymać - nawet Dyzma by na to nie wpadł :)

  Odpowiedz
  IP: 93.105.xx8.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.