V turniej XIV GP Tczewa w siatkówce plażowej

V turniej XIV GP Tczewa w siatkówce plażowej
Tczew - V turniej XIV GP Tczewa w siatkówce plażowej
V turniej IX Grand Prix Tczewa odbył się w końcu przy pięknej słonecznej pogodzie. 33 zespoły (22 OPEN, 8 żeńskich i 3 40+) zmagało się w przedostatnich zawodach na plaży w tym roku. Oczywiście zgłosiła się cała czołówka klasyfikacji OPEN, ale w innych kategoriach już kompletu z pierwszych trójek już nie było.

W kategorii 40+ ciągle zdecydowanie najsłabsza frekwencja. Tutaj już medale zostały podzielone. Niepokonanymi zwycięzcami tej kategorii została para Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski.

Wśród pań trwa pogoń za liderkami pary Łazarska : Walentynowicz, które wygrały kolejne zawody i mają już tylko 2 punkty straty do Hohn i Bartoń.W kategorii OPEN „dzień konia” mieli liderujący w kategorii 40+ Dusowski : Szwajkowski, którzy ponownie grali w kat. OPEN. Dwa razy prawie wyszli z grupy, a mieli za przeciwników liderów i 5 zespół OPEN. Przysłowiowe „do trzech razy sztuka” sprawdziło się w 100%!!! Nie tylko wyszli z grupy, ale zajęli IV miejsce w tych zawodach.
Pierwsze trzy miejsca w V turnieju zajęły zespoły, które takie same miejsca mają w klasyfikacji generalnej XIV Grand Prix. Są to zdecydowanie najlepiej grające zespoły w tym roku. Trzecie miejsce dla pary Dziwierek : Chyl – to pewne, natomiast ostatni turniej wyłoni zwycięzcę całego cyklu. 3 punkty przewagi pary Ilewicz : Wołoszuk nad Brange : Zbrzeźnym będzie bardzo trudne do odrobienia dla tych drugich.

Przed nami jeszcze tylko 1 turniej, po nastąpi uroczyste zakończenie IV GP i wręczenie nagród najlepszym zespołom, oraz losowanie wśród wszystkich uczestników między innymi ufundowanego przez Szkołę Nauki Jazdy „MAXIMUS” kursu nauki jazdy.

Kolejny turniej 25 sierpnia w czwartek rozpocznie się o godz. 16.30 (pół godziny wcześniej).

Organizatorem imprezy jest Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Sponsorami XIV Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej są:
Ośrodek Szkolenia Kierowców „MAXIMUS”, TIMEX WB, firma „DDD”. P&J SPORT

WYNIKI OPEN

ĆWIERĆFINAŁY:

Brange : Zbrzeźny – Pepliński : Ostrowski 21:15
Ilewicz : Wołoszuk – Mrozek : Krajnik 21:12
Dziwierek : Chyl – Grabowski : Sipurzyński 21:16
Dusowski : Szwajkowski – Zięba : Niemiec 21:18

PÓŁFINAŁY:

Wołoszuk : Ilewicz – Dusowski : Szwajkowski 21:17
Brange : Zbrzeźny – Dziwierek : Chyl 21:14

O IIIm:

Dziwierek : Chyl – Dusowski : Szwajkowski 21:13

FINAŁ:

Ilewicz : Wołoszuk – Brange : Zbrzeźny 21:16
 
Drukuj
Prześlij dalej