Trzy medale na Mistrzostwach Polski Młodzików

Tczew - Trzy medale na Mistrzostwach Polski Młodzików
Dni 1-2 października były dniami zmagań młodych lekkoatletów w Mistrzostwach Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego). W skład ekipy województwa pomorskiego wchodziło 4 zawodników Sambora Tczew. Udało się im zdobyć 3 medale.

Złoto w biegu na 300m.p.pł. wywalczyła Martyna Basa, bijąc rekord życiowy 44,95s. Srebro przypadło Klaudii Olek w 4boju, która zdobyła 2578pkt. Obydwie zawodniczki są podopiecznymi trenera Józefa Krawczykiewicza. Brąz wywalczyła Paulina Furmanek. Podopieczna trenera Jarosława Langowskiego posłała oszczep na odległość 38,25m, ustanawiając nowy rekord życiowy. Martyna Basa brała udział również w krótkim biegu płotkarskim na 100m.p.pł, gdzie zajęła 5 lokatę z czasem 15,09s. W dwóch konkurencjach udział brała również Paulina Furmanek, która w rzucie dyskiem była 8 z wynikiem 35,74m. 17 miejsce zajął Patryk Sowiński w biegu na 2000m z czasem 6:08,71, podopieczny trenera Eugeniusza Markowicza. Był to bardzo udany start i jeden z najlepszych w historii klubu w Mistrzostwach Polski Młodzików. Daje on nadzieję, że medaliści dalej będą się rozwijać i w przyszłych latach również będą zdobywać medale w Mistrzostwach Polski w starszych kategoriach, jak miało to miejsce w przypadku Uli Kuncewicz czy Anny Rzepczyk, które po zdobyciu medali w Mistrzostwach Polski Młodzików później w starszych kategoriach również sięgały po medale.

W roku 2011 zawodnicy Sambora Tczew zdobyli 8 medali Mistrzostw Polski. Jest to bardzo dobry wynik na tle poprzednich lat. Cieszy również fakt, że medale zdobywało kilku zawodników, a nie jak miało to miejsce w ubiegłym roku z 5 medali Sambora, aż 4 należały do Uwijały. Poza wyżej wymienionymi medalistkami, w tym roku medale zdobyła również Anna Rzepczyk, która zdobyła w styczniu srebro w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w skoku w dal oraz w lipcu w Płocku na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych srebro w trójskoku. Również jak w poprzednich latach medale zdobywał nasz jedyny senior Krzysztof Uwijała, który w tym roku wywalczył dwa srebra w Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w trójskoku i w skoku w dal oraz brąz w trójskoku w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w lipcu w Gdańsku.

Warte uwagi są również sukcesy weterana Krzysztofa Małkiewicza, który zdobywa medale w kategorii powyżej 35 lat nie tylko na Mistrzostwach Polski, ale również na Mistrzostwach Europy i tym samym pokazuje, że również rywalizacja weteranów może być emocjonująca i daje ogromny przykład dla młodzieży. Rzepczyk, Uwijała i Małkiewicz są podopiecznymi Tadeusza Galińskiego. Tegoroczne sukcesy pokazują jak duży potencjał tkwi w tczewskiej młodzieży i pokazuje również jak wiele można osiągnąć, wkładając dużo pracy, zaangażowania i woli walki w to, co się robi. Można mieć nadzieje, że przy stworzeniu odpowiednich warunków, które stworzą normalne warunki pracy, takie jak ma konkurencja, będzie tych sukcesów o wiele więcej.

Skok w dal i trójskok Krzysztofa Uwijały:Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +4

  Krystian Cieśnik_gość

  02.10.2011, 21:04

  Wielkie Gratulacje :) sport to coś pięknego :)

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xx9.xxx 
 • +1

  dziwy_gość

  03.10.2011, 00:24

  cuda

  piękny stadion i to w Polsce panie Zenku

  Odpowiedz
  IP: 83.29.xx4.xx0 
 • +4

  Andrzej,gośc_gość

  03.10.2011, 08:42

  Piekne stadiony LA nie w Tczewie

  królowa Sportu Lekkoatletyka a w tak dużym mieście nawet nie ma stadionu LA to wstyd nie tylko dla Zenona Drewy ale dla wszystkich urzędników z Prezydentem na czele i naszymi radnymi z p. Tobiańskim, Mroczkowskim na czele. Warto pojechać do Starogardu czy Chojnic i zobaczyć ,że można zbudować stadion z bieżnią lekkoatletyczna

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx5 
 • +3

  _gość

  03.10.2011, 10:15

  Ale według prezydentów na sporcie nie można zarobić, tylko się w niego inwestuje. Nie ma nic mylnego sport i rekreacja młodzieży to mniej patologii, zdrowsze bardziej zahartowane dzieci oraz bardziej pewne siebie wierzące w swoje umiejętności, bardziej przebojowe. Na komunikacji zaoszczędzili ponad 3 miliony złotych, po sprzedaży boiska na Bałdowskiej decydenci powinni zainwestować te pieniądze w nowy stadion Lekkoatletyczny o standardowych rozmiarach. Pomysł na orliki LA jest dobry, ale niewystarczający. To tak jakby piłkarzy szkolić na orlikach i oczekiwać później od nich dobrych wyników. Panowie prezydenci wyjdźcie już z tego urzędu do ludzi porozmawiajcie ze środowiskiem sportowym, czego im potrzeba, a nie tylko wozicie się po miastach partnerskich i spotkaniach, na których można się pokazać i ogrzać w cieple fleszy i kamer. W tym roku szkolnym na obiekcie przy ul. Bałdowskiej odbyły się już przynajmniej 3 zawody LA szkół podstawowych i gimnazjalnych na żadnym z nich nie widziałem żadnego radnego ani prezydenta. Teraz rozumiem, dlaczego prezydent Drewa mówi w swoich oficjalnych wystąpieniach, że na tym obiekcie prawie nic się nie dzieje. Prezydencie to jest wstyd tak oszukiwać radnych i swojego przełożonego. Prezydent Drewa był przeciętym piłkarzykiem w III ligowej Wiśle Tczew i może, dlatego po zabezpieczeniu obiektów dla piłkarzy nic go więcej nie obchodzi. Zanim sprzedacie "Bałdowską" rozpocznijcie inwestycje z nowym obiektem sportowym boisko, bieżnia tartanowa, skocznie i rzutnie, towszystko jest dla naszych dzieci i proszę zacznijcie myśleć przyszłościowo, a nie tylko półśrodkami chcecie załatwić sprawę.

  Odpowiedz
  IP: 195.205.xx3.xx6 
 • +3

  _gość

  03.10.2011, 11:02

  Brawa dla nich wszystkich. Pomimo braku warunków, funduszy, przyzwoitych sponsorów i praktycznie jakiegokolwiek wsparcia ze strony władz miasta, potrafią osiągać wyniki i w ogóle im się chce.

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx8.xx5 
 • +1

  gość_gość

  03.10.2011, 19:36

  Wielkie Gratulację dla zawodników i trenerów którzy pomimo niedogodnych warunków lekkoatletycznych dają coś od siebie i poświęcają temu czas. Wstyd dla miasta które posiada takich zawodników, a nie może zbudować bieżni 400 metrowej. Pomyślmy, że osób trenujących jest garstka,a gdyby tak powstał taki stadion? napewno przyciągnęło by to dużo więcej osób. No ale najwidoczniej miasto woli fundusze przeznaczyć na fontannę której żartem mówiąc wymiary wynoszą 2x2 niż na profesionalny stadion lekkoatletyczny.

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx6.xx0 
 • _gość

  03.10.2011, 21:40

  no i Gratuluję

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx0.xx1 
 • +2

  taschoon

  04.10.2011, 17:27

  stadion

  HEHEHE i jak zwykle Pan Z.Drewa znawca wszelkich dyscyplin sportowych i jasnowidz imprez sportowych /sam stwierdził, że nic nie będzie się u nas działo/ w naszym mieście stwierdzi, że nie potrzeba prawdziwego obiektu lekkoatletycznego. Gratulacje dla zapaleńców którzy chcąc potrenować muszą jeździć do trójmiasta, jeszcze chwilę i Starogard Gdański będzie miał piękny stadion lekkoatletyczny /tartan już leży/. Jeszcze tylko prośba do wychowanków SAMBORA Tczew, nie dajcie się nigdy omamić przez radnych i nie reprezentujcie barw miasta które ma Was gdzieś.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia