Tczewska Liga Bilardowa - podsumowanie 1. edycji

Tczewska liga bilardowa
Tczew - Tczewska Liga Bilardowa - podsumowanie 1. edycji
W Pubie Bilardowym KLIMAT przez dwa miesiące (czerwiec i lipiec) rozgrywana była pierwsza edycja Tczewskiej Indywidualnej Ligi Bilardowej. Łącznie wzięło w niej udział 26 miłośników wbijania bil do łuz.

Organizatorzy uczestników podzielili na trzy ligi. Co tydzień najlepsi w ligach awansowali do ligi wyższej, a najsłabsi spadali do ligi niższej. Dodatkowa prowadzona była klasyfikacja ogólna. Najlepszym okazał się Andrzej Fandrejewski, który przez 2 miesiące prezentował najrówniejszą formę. Dwa oczka mniej wywalczył Bartłomiej Troka - mimo, iż nie wygrał żadnego turnieju, to tylko raz był poza podium. Trzecie miejsce zajął Michał Stojałowski, który zwyciężył jeden turniej w "ósemkę". Kolejne miejsce i kolejny przedstawiciel młodzieży - Kamil Sząszor, zwycięzca ostatnich trzech turniejów w "dziewiątkę". Piąte miejsce w tabeli zajęła jedna z dwóch startujących w lidze kobiet - Aleksandra Fandrejewska, balansując pomiędzy pierwszą a drugą ligą nazbierała aż 65 punktów.

Kolejne miejsca zajęli: Jacek Górski, Jakub Zduńczyk, Marcin Ziółkowski, Rafał Pestka i Maciej Połujanow. Drugą dziesiątkę otworzyła Kamila Kołodziejczyk, która dzielnie nawbijała 33 punkty. Pozostali uczestnicy poprzez absencję w kilku turniejach nagromadzili mniejszą ilość punktów.

Kolejna edycja Tczewskiej Ligi Bilardowej ruszy we wrześniu. Organizatorzy prowadzą też starania, aby zainaugurować ligę drużynową (ligę tczewskich firm). Poniżej tabela po pierwszej edycji:

Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia