XXI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - turniej IV

Plażówka (fot. TCSiR)

zobacz galerię zdjęć: 7
W czwartek 2 sierpnia na boiskach TCSiR odbył się czwarty turniej w ramach XXI Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej. Zmienna pogoda (najpierw upał, później przechodzące w pobliżu burze) zniechęciły nieco zawodników wynikiem, czego była niska frekwencja. Do udziału w turnieju zgłosiło się tylko 28 zespołów. ( 15 OPEN, 6 kobiet i 7 w kategorii 40+).

Aby wprowadzić zawodników w dobry nastrój na początku turnieju zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez TCSiR we współpracy ze sponsorem - SZENROK NIERUCHOMOŚCI.
W kategorii Pań w finale tak jak przed tygodniem spotkały się Ola Lange : Anna Szufladowych oraz Julia Michalewicz i Klaudia Dussowska. Duet Lange : Szufladowicz ponownie okazały się lepsze tym razem wygrywając 21:18. W meczu o III miejsce vice liderki Klaudia Żurawska : Klaudia Marschall pokonały Marię Grętkiewicz i Izabelę Grętkiewicz 21:18.
W kategorii 40+ mimo trudnych warunków zawodnicy z uśmiechem na twarzy dawali z siebie wszystko, niekiedy jednak widać było irytację gdy mokra piłka prześlizgiwała się po palcach. Liderzy nie zawiedli i w finale ponownie zameldowali się Krzysztof Dusowski i Michał Pielak, którzy pewnie pokonali Marcina Bartosiaka i Wojciecha Lewińskiego 21:15.
W meczu o III jedyna mieszana para Beata Klimkowska : Andrzej Masiak musiała uznać wyższość braterskiego duetu Radosław Chabowski : Tomasz Chabowski, Panowie wygrali 21:14.

W kategorii OPEN tak jak w ubiegłym tygodniu doszło do kilku niespodzianek, delikatnie padający deszcz sprawił, że w zmaganiach tej grupy nie wszystkie zagrania były dokładne.
W finale Mateusz Szturmowski i Bartosz Plasun przerwali zwycięzką passę liderów i pokonali po ciekawym spotkaniu parę Mikołaj Brange : Krzysztof Zbrzeźny 21:18. W meczu o III miejsce zagrali Damian Zemło : Kacper Szymula i ponownie Michał Michniewicz : Maciej Szymula. Tym razem lepsi okazali się Damian Zemło i Kacper Szymula, którzy wygrali 21:14.

Za tydzień, 9 sierpnia przedostatni - piąty turniej.