XIII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - kolejne rozgrywki za nami

Plażówka (fot. T. Stromski)
Tczew - XIII Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - kolejne rozgrywki za nami
W Grand Prix Tczewa 2010 w Siatkówce Plażowej do zakończenia tej edycji pozostał już tylko jeden turniej, po którym nagrodzone zostaną zwycięskie zespoły w trzech kategoriach. Ostatni turniej rozpocznie się w czwartek 26 sierpnia o godz. 16.30.

W V turnieju swoje kategorie wygrali faworyci i miejsca medalowe są już prawie ustalone. W kat. 40+ i KOBIETY mamy już całe podium zapełnione, natomiast w kat. OPEN poza bezapelacyjnymi zwycięzcami dotychczasowych pięciu turniejów - Piotrem Gabrychem i Marcinem Konkelem, którzy są poza zasięgiem (nawet nie uczestnicząc w ostatnim turnieju), kilka par będzie "walczyło" do ostatniej piłki o polepszenie swojej pozycji i znalezienie się w nagradzanej 10. W kategorii KOBIET zwycięstwo liderek, pary Hohn : Bartoń nad v-ce liderkami, siostrami Kitszenstein. Na III miejscu para Walentynowicz : Łazarska, która tym samym awansowała na III miejsce w ogólnej klasyfikacji. W kat. 40+ zwyciężyli Dusowski : Szwajkowski, przed Rekowskim i Leczkowskim, oraz Patołą i Bojewskim. Taka jest też ostateczna kolejność w klasyfikacji generalnej w tej po raz pierwszy rozgrywanej kategorii.

W kategorii OPEN królują Gabrych i Konkel. W ostatnim turnieju ich półfinałowy i finałowy "bój" przejdzie do historii tczewskiego GP. Niesamowicie wysoki poziom i wiele emocji kibicom dostarczył półfinałowy pojedynek liderów z parą Brange : Zbrzeźny. Przez większość meczu tczewianie prowadzili nawet 5 punktami, by w końcówce przegrywać 18:20. Udane dwie akcje doprowadziły do remisu, a później miejscowi mieli nawet piłki meczowe. Niestety młodzi zawodnicy musieli uznać wyższość swoich starszych i bardziej doświadczonych kolegów i ostatecznie przegrali 28:30.

Kolejną ciężką przeprawę Gabrych : Konkiel mieli w finale z równie młodą elbląską parą Zięba : Niemiec. Nic nie zapowiadało emocjonującej końcówki, gdyż liderzy od początku odskoczyli na kilka punktów i pewni swego i troszkę zmęczeni trudnym półfinałem dali się dojść przeciwnikom do stanu 20:20. Piłkę meczową w powietrzu, w idealnej sytuacji miał nawet Tomasz Niemiec, ale wspaniały blok Mariusza Konkela pozbawił elblążan szansy na pokonanie niepokonanych Gabrycha : Konkela. Ostatecznie liderzy wygrali 27:25 i tylko jedno zwycięstwo w ostatnim turnieju brakuje im do ustanowienia kolejnego rekordu wygrania wszystkich turniejów i zdobycia kompletu punktów, co jeszcze się nie zdarzyło w 13-letniej historii tczewskiego Grand Prix.
26 sierpnia o godz. 16.30 ostatni turniej, po którym nastąpi uroczyste wręczenie nagród i spotkanie integracyjne przy grillu wszystkich uczestników tej edycji zmagań na piasku TCSiR. Organizator prosi o punktualne przybycie zawodników i serdecznie zaprasza kibiców do oglądania siatkówki plażowej na naprawdę wysokim poziomie.

Wyniki

OPEN
ĆWIERĆFINAŁY :
Gabrych : Konkel - Sipurzyński : Grabowski 21:12
Brange : Zbrzeźny - Pepliński : Ilewicz 21:19
Zięba : Niemiec - Pepliński : Ostrowski 21:13
Jaworski : Miotk - Malinowski : Chmielecki 21:19

PÓŁFINAŁY :
Gabrych : Konkel - Brange : Zbrzeźny 30:28
Zięba : Niemiec - Jaworski : Miotk 21:18

O IIIm :
Jaworski : Miotk - Brange : Zbrzeźny 22:20

FINAŁ :
Gabrych : Konkel - Zięba : Niemiec 27:25
Drukuj
Prześlij dalej