MKS Sambor rozpoczął przygotowania do sezonu

Sambor Latocha Tczew (Smartfotos)
Tczew - MKS Sambor rozpoczął przygotowania do sezonu
Spadkowicz z Superligi w poniedziałek (01.08) miał pierwsze spotkanie organizacyjne, a od wtorku rozpoczął treningi, które mają przygotować drużynę do walki w I lidze, która przy odrobinie szczęścia ma przynieść po rocznej przerwie powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Sambor Tczew, mimo że dysponuje niemal trzykrotnie mniejszym budżetem niż w sezonie ubiegłym, wcale nie załamuje rąk, a wręcz przeciwnie chce walczyć o najwyższe cele. Nieco z przymusu, a poniekąd z wyboru zmieniono znacząco politykę budowania drużyny. Trzon zespołu stanowić będzie jedynie 12-14 zawodniczek kontraktowych, ale za to takich, które zdaniem zarządu i trenera są w stanie powalczyć nie tylko z sukcesem w I lidze, ale w przypadku awansu do Superligi będą także stanowiły o sile zespołu w kolejnym sezonie.

Z poprzedniego sezonu w składzie pozostały obydwie bramkarki Alicja Rostankowska i Aneta Skonieczna, skrzydłowe Urszula Czarnecka i Justyna Wiśniewska oraz rozgrywające Małgorzata Sabajtis i Justyna Szlija. Do drużyny już wcześniej dołączyły ze Startu Elbląg Justyna Domnik, z SMS Gliwice Katarzyna Skonieczna, z MTS Kwidzyn Martyna Podgórska i Daria Tuptyńska, od wtorku w treningach uczestniczy skrzydłowa Anastazja Kasuła, a pod koniec tygodnia dołączy także rozgrywająca Anna Malinowska.

Dwie ostatnie dziewczyny mają po 19 lat, są zawodniczkami Vistulu Łączpol Gdynia i mają za sobą wiele sukcesów w rozgrywkach juniorskich włącznie z medalami Mistrzostw Polski. Anna Malinowska ma za sobą epizod w młodzieżowej reprezentacji Polski, a Anastazja Kasuła była przez 4 lata podporą kadry juniorskiej i młodzieżowej.

Oprócz wymienionej dwunastki w zajęciach mają uczestniczyć pozostałe zawodniczki występujące do tej pory w pierwszym i drugim zespole, oraz wyróżniające się juniorki starsze. Mają one mieć wszelkie przywileje i udogodnienia jak zawodniczki kontraktowe, z tym że z powodu braku finansów nie będą otrzymywały wynagrodzenia.

Całość przygotowań odbywać się będzie w Tczewie. Do 9 sierpnia treningi odbywać się będą raz dziennie, potem przez 10 dni do 19 sierpnia będzie miał miejsce obóz dochodzeniowy, w czasie którego zajęcia będą dwa razy dziennie. Dalej do końca sierpnia po jednym treningu dziennie, a od września 3 razy w tygodniu plus ewentualne sparingi.

Na dzień dzisiejszy pewny jest udział naszej drużyny w turnieju w Elblągu z udziałem Startu Elbląg, Piotrcovii Piotrków Trybunalski, Pogoni Szczecin (wszyscy Superliga) oraz drugiego zespołu z Elbląga (I liga). Możliwy jest także udział w turnieju w Płocku, gdzie występować mają zespoły I ligi grupy B między innymi z Lubina, Pruszkowa, Warszawy. Przewidziane są także sparingi z pobliskimi zespołami z Kościerzyny, Elbląga, Słupska czy Gdyni oraz gry wewnętrzne.

Pierwszy mecz ligowy Sambor rozegra na wyjeździe ze Słupia Słupsk 24 września.
Drukuj
Prześlij dalej