Mamy bilardowego Mistrza Polski

Od lewej Michał Dywelski, Kamil Sząszor, Michał Stojałowski i Arkadiusz Sząszor
Tczew - Mamy bilardowego Mistrza Polski
Z trzema medalami wrócili z Mistrzostw Polski UKS bilardziści Uczniowskiego Klubu Sportowego Dąbrówka Tczewska. Zawody odbyły się w Kielcach i uczestniczyło w nich ponad 80 zawodników. Grano w odmianę 9-bil w trzech kategoriach: dziewczęta, juniorzy i pupile oraz rozegrano turniej drużynowy.

Klub z Dąbrówki reprezentowali: Karolina Piepiórka, Monika Drożdziel, Aneta Chabowska, Daniel Jeka, Michał Stojałowski i Kamil Sząszor. Opiekunem całej grupy był Michał Dywelski. Przypominamy, iż w zeszłym roku Drużynowe Mistrzostwa Polski UKS rozegrano w Dąbrówce Tczewskiej, gdzie nasi juniorzy wywalczyli tytuł Mistrzów Polski. Dodatkowo Kamil Sząszor podczas Indywidualnych Mistrzostw w Kielcach również był najlepszy w kategorii pupile (szkoły podstawowe). Jadąc do Kielc, broniliśmy więc dwóch tytułów mistrzowskich.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

W kategorii dziewcząt najlepiej spisała się Aneta Chabowska, zajmując dziewiąte miejsce, po drodze pokonując zwyciężczynię Junior Tour Darię Kobacką z Tomaszowa Mazowieckiego. Trzynasta lokata Karoliny Piepiórki i siedemnasta Moniki Drożdziel świadczą, iż przed dziewczętami jest jeszcze sporo pracy na treningach, aby dogonić czołówkę. Za to niezwykle dobrą robotę wykonał Michał Stojałowski, zdobywając w kategorii juniorów brązowy medal. Ostatni rok wytężonej pracy przyniósł oczekiwany efekt. Jest to największy indywidualny sukces tego juniora i na pewno nie ostatni. Daniel Jeka na te mistrzostwa pojechał po naukę. Celem było choćby jedno zwycięstwo. Wygrał jeden pojedynek i zajął 25-tą pozycję.

Kamil Sząszor do Kielc pojechał tylko z jednym celem - obronić tytuł Mistrza Polski. W kategorii pupili więc nie było sensacji. Główny faworyt do złota - Kamil Sząszor - nie zawiódł swoich fanów wygrywając w finale z zawodnikiem gospodarzy - Dominikiem Wójcikiem (Olimp Kielce). Droga do zwycięstwa nie była jednak usłana różami. Kamil w trzeciej rundzie turnieju przegrał 2:4 z Mateuszem Zdziechem, a następnie po lewej stronie tabeli rozstrzygnął pojedynek na swoją korzyść dopiero w piątej, ostatniej partii. Zarówno półfinał jak i finał były już tylko "spacerkiem". Sząszor zwyciężał kolejno 4:0 i 4:1. W rezultacie cztery lata z rzędu tytuł mistrzowski wędruje do Tczewa. W latach 2008 i 2009 starszy brat Kamila Mateusz, również był najlepszy w Polsce.

Ostatni dzień zawodów to rywalizacja drużynowa. Jak wcześniej pisaliśmy, Dąbrówka Tczewska i w tej kategorii broniła tytuł Mistrza Polski. Po trzech zwycięstwach przyszedł czas na półfinał. Tam trafiliśmy na UKS 193 Łódź. Pomimo dobrego rozstawienia, ulegliśmy jak się później okazało mistrzom 1:2. Brązowy medal to też sukces i ostatecznie wróciliśmy z trzema medalami.

Ogromne podziękowania należą się Wójtowi Gminy Tczew Romanowi Rezmerowskiemu i Dyrektorowi Gimnazjum w Dąbrówce Jackowi Walkowiakowi za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu na te mistrzostwa.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  _gość

  31.10.2011, 12:31

  Należy dodać jeszcze ze Pan Michał wygrał również turniej opiekunów. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx7 
 • +2

  lolek93

  01.11.2011, 16:01

  Gratuluję

  Wszystkim serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  gratulacje_gość

  03.11.2011, 19:59

  gratulacje

  Gratuluję, to ogromny sukces ojca i nauczyciela oraz osób, które ich wspierają. Tak trzymać.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.