Przedszkolaki walczyły o puchar

Dzieci (fot. tcz.pl)
Tczew - Przedszkolaki walczyły o puchar
W sobotę, 12 czerwca, w hali II LO w Tczewie odbył się XIV Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta miasta Tczewa. Udział wzięły cztery Przedszkola "JODEŁKA", "CHATKA PUCHATKA" oraz Przedszkola nr 8 i 9.

Rywalizacja odbywała się w 9-ciu konkurencjach, a drużyny składały się z 15 zawodników oraz 2 pań nauczycielek, które również brały udział w konkurencji przygotowanej specjalnie dla nich.
Dzieci rywalizowały w konkurencjach sprawnościowych, torach przeszkód, a dla nauczycielek przygotowano konkurencję polegającą na strzale piłką do gry w rugby do bramki unihoca z odległości 6m. Po dogrywce najlepiej "strzelały" panie z Przedszkola nr 9. Od początku do końca zawodów trwała dominacja Przedszkola nr 8, któremu tylko do 3 konkurencji kroku dotrzymywało Przedszkole „JODEŁKA”. Na trybunach wypełnionych przez rodziny startujących dzieci panowała gorąca i żywiołowa atmosfera. Dzieci wspaniale przygotowane przez swoich opiekunów dostarczyły kibicom wielu emocji, gdyż różnice na mecie pomiędzy przedszkolakami niejednokrotnie były minimalne. W przerwach pomiędzy konkurencjami zaprezentowały się cheelreaderki z Przedszkola "JODEŁKA" i Przedszkola nr 8.

Ostatecznie zwycięzcą XIV Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego Przedszkoli miasta Tczewa zostało Przedszkole nr 8 (30 pkt) przed Przedszkolem „JODEŁKA” (24 pkt), Przedszkolem nr 9 (21pkt) i Przedszkolem "CHATKA PUCHATKA" (15 pkt). Na zakończenie imprezy, po ogłoszeniu wyników, v-ce Prezydent Tczewa Pan Mirosław Pobłocki oraz Dyrektor TCSiR Grzegorz Żemajtis wręczyli puchary i dyplomy przedstawicielom Przedszkoli, a wszystkim uczestnikom zawodów słodycze i pamiątkowe medale ufundowane przez organizatora, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Zabawa wspaniała, emocje wielkie, przeżycia dla tych młodych sportowców niezapomniane. Za rok jubileuszowe XV zawody Przedszkolaków, na które organizatorzy już dziś wszystkich serdecznie zapraszają.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (12)
dodaj komentarz

 • robak

  14.06.2010, 11:47

  turniej przedszkoli, a biorą w nim udział zaledwie reprezentacje 4 placówek?

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +8

  shvag_gość

  14.06.2010, 12:13

  zawody

  szkoda tylko, ze przedszkole, które wygrało - oszukiwało. W ostatniej konkurencji zawodow zamiast 15 dzieci startujacych w "8" wystartowało tylko 13 ! Czy o dwie za mało. Oczywiście sędziowe nie zareagowali na to - mimo zgloszeń z trybun. Oj nie tak powinno się postępować - nie tak. Tego nie powinno się uczyć już małych dzieci

  Odpowiedz
  IP: 82.196.xx3.xx5 
 • +7

  Lopez_gość

  14.06.2010, 17:16

  Gdzie inni?

  Ciekawi mnie, dlaczego nie było przedszkola "Jarzębinka"? Przecież pani dyrektor bardzo lubi pokazywać "swoje" dzieci wszystkim dokoła... Zapomniałem tylko, że to nie były imieniny prałata lub inna okazja na podlizanie się komukolwiek kosztem maluchów!!! Obrzydzenie mnie bierze.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx7 
 • -6

  Mama_gość

  14.06.2010, 19:57

  Było świetnie

  Byłam na zawodach w tym roku i 2 lata temu. Atmosfera tam panująca jest SUPER!!!! Doping rodziców i przygotowanie dzieci na bardzo wysokim poziomie, a w tym roku były jeszcze w przerwach pokazy taneczne;))) Dzieciaki dają z siebie wszystko! Gratuluje pomysłu organizatorom!:))) Szkoda że pomimo tego że Tczew ma trochę przedszkoli to udział wzieły tylko 4, a co z resztą???

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx2 
 • +7

  ktoś_gość

  14.06.2010, 22:24

  ...

  Co z resztą? Reszta nie chce uczestniczyć w "wyścigu szczurów" kosztem dzieci. Dobrze przygotowane>? Chyba dobrze wytresowane... Dzieci z Przedszkola nr 8 wygrywają kolejny raz tylko dlatego, że trenuje się je na małe robociki, które z plastrami na łokciach i kolanach, za wszelką cenę muszą wygrać. A podobno "sport to zdrowie", dla mnie ta rywalizacja nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, niestety...

  Cytuj
  IP: 83.25.xxx.xx6 

  aga_piet

  15.06.2010, 19:06

  Matko... o jakiej tresurze mówisz?? Moje dziecko brało udział w zawodach (przedszkole nr 9). Dzieci trenowały 3x w tygodniu pod okiem SWOICH PAŃ. Treningi nie różniły się niczym od przeciętnych lekcji w-f. Co do samych zawodów - dzieci od początku nastawiane były na ZABAWĘ. Nie wiem w jaki sposób przygotowywane były dzieci z innych przedszkoli, w "dziewiątce" na pewno nie ma mowy o wyścigu szczurów.

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • -7

  aba_gość

  15.06.2010, 12:36

  Z tego co wiem były to finałowe rozgrywki, dlatego udział brały 4 najlepsze przedszkola wyłonione ze wszystkich.

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx2.xx0 
 • +5

  samanta_gość

  15.06.2010, 15:58

  W tym roku nie bylo zadnych eliminacji .

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx3.xx9 
 • ***_gość

  15.06.2010, 20:34

  Przedszkole jodełka trenowało raz w tygodniu ;) Poza tym nie były to żadne finałowe rozgrywki, tylko wszystkie przedszkola, które się zgłosiły :) Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx1 
 • -3

  DUMNA MAMA_gość

  16.06.2010, 09:31

  BYŁO SUPER!

  Gratuluję Przedszkolakom z 8!!! Było super i dzieci rewelacyjnie się bawiły (zarówno podczas "treningów" jak i samych zawodów!) Żal mi tych, którzy piszą o "wyścigu szczurów", "plastrach na łokciach" czy rzekomym oszukiwaniu:) To były prawdziwe zawody, w których jedni wygrywają a drudzy nie... W tym roku lepsze były dzieci z 8, w przyszłym - kto wie...? Nie zawsze 8 wygrywała, a to że potrafi przygotować dzieci wszechstronnie to jest zaleta a nie wada. Przypominam, że dzieci biorą udział dobrowolnie, za zgodą swoich rodziców! Nikt, nikogo nie zmusza! I tak na marginesie do SHVAG: proponuję następnym razem przeliczyć dokładnie ilość dzieci biorących udział w konkurencji: w 8 do zawodów przystąpiło 17 dzieci i zawsze 2 siedziało na "ławce rezerwowych". Nie ma mowy o oszukiwaniu! To co wypisujesz jest dopiero złym przykładem bo przedstawia nieprawdziwy obraz rzeczywistości. Ze sportowym pozdrowieniem, do zobaczenia przyszłym roku: DUMNA MAMA:))

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx3.xx2 
 • +3

  Mieszkanka Tczewa_gość

  16.06.2010, 10:15

  Skoro to pisała dumna mama ,to skąd ona wie jak to się odbywa naprawdę w trakcie przygotowania do zawodów.A to że startowało tylko 13 ro dzieci to było zauważone przez wiele osób.Fakt, że wynik tej konkurencji nie zmieniłby wynik końcowy ale nieładnie jest oszukiwać ,oj nieładnie.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx0 
 • -2

  monika_gość

  18.06.2010, 14:10

  do Mieszkanki Tczew

  Przykro mi bardzo, że oskarża Pani nauczycielki z przedszkola nr 8 o oszustwo. Wiem, że we wcześniejszych latach zdarzały się takie sytuacje w innych przedszkolach, że kilka dzieci nie brało udziału w konkurencji, ale pragnę zauważyć, że właśnie, aby zapobiec takim sytuacjom, każde dziecko dostaje numerek od 1 do15 przed każdą konkurencją i przed startem musi przekazać go sędziemu, więc gdyby sędzia nie otrzymał wszystkich 15 numerków na pewno by zareagował. Może po prostu jest Pani zazdrosną nauczycielką lub niezadowoloną mamą z popisów własnego dziecka. Brawo dla przedszkola numer 8!!! Jesteście najlepsi!!!! :)))

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.