Pogoń w Toruniu

Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew (fot. mat. prasowe)
Tczew - Pogoń w Toruniu
Pogoń Tczew - 10 zespół w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu U18 kobiet. Zaczynając od początku...

Eliminacje do MMP w futsalu U18, organizował nasz klub. W grupie eliminacyjnej oprócz nas znalazły się zespoły Unifreeze Górzno, Sztorm AWFiS Gdańsk, oraz GKS Żukowo. Na turniej nie dojechał Sztorm, a w zaistniałej sytuacji każdy z zespołów wygrał walkowerem. W pozostałych meczach pokonaliśmy Unifreeze Górzno 4 do 3, oraz GKS Żukowo 7 do 0.

Turniej finałowy odbył się w Toruniu w dniach 2-3 grudzień 2018 roku. Trafiliśmy do bądź co bądź mocnej grupy, ponieważ oprócz nas (czyli 4 drużyny w Polsce z poprzedniego roku) znalazły się 2 zespoły:

Wanda Kraków - ubiegłoroczny Mistrz Polski tej kategorii.
Rolnik Głogówek - 8 miejsce w poprzednim roku.

W fazie grupowej turnieju ulegliśmy dwukrotnie. Najpierw musieliśmy uznać wyższość Wandy, która pokonała nas 4 do 1. Ten wynik, z naszej perspektywy nie do końca pokazuje to co działo się na parkiecie. Mecz był bardzo wyrównany, mieliśmy bardzo dużo sytuacji strzeleckich, ale brakowało skuteczności. Dodatkowo popełniliśmy kilka głupich błędów w obronie, które wykorzystały przeciwniczki.

W meczu o wyjście z grupy ulegliśmy Rolnikowi 3 do 2. Mecz gorszy w naszym wykonaniu niż poprzedni przeciwko Wandzie. Po prostu nie zagraliśmy tego co potrafimy.

Grupę kończymy na ostatnim miejscu, i jeszcze tego samego dnia czekają nas dwa mecze. Wygrywamy mecz ze Ślęzą Wrocław 3 do 2, o możliwość gry o 9 miejsce. I w późnych godzinach wieczornych ulegamy w karnych FSA Kraków 2:3. W regulaminowym czasie padł wynik 1 do 1.


Liczyliśmy na więcej, ale przyjmujemy z pokorą to co wywalczyliśmy. Ograliśmy się, większość kadry, która była w Toruniu będzie walczyć o finały U16, a kilka dziewcząt nawet o finały MMP U14. Dzięki uprzejmości klubu MKS Gryf Tczew, wystąpić mogła z nami ich zawodniczka Magda Sobal. Dziękujemy

Dziękujemy nielicznym rodzicom za wsparcie, i bycie z nami w sobotę od godziny 8 do godziny 21.

Relacja mediów, oraz kilka zdjęć.

http://www.polskapilkakobiet.pl/pewna-wygrana-mistrzyn-polski/?fbclid=IwAR132xdnYDWdlrsp_pHLPJ69-bZZv91zdMxcrUSKan4A-nrA5wdY-q4e5Gg

http://www.polskapilkakobiet.pl/mmp-u18-znamy-pierwszych-cwiercfinalistow/?fbclid=IwAR0LaboLlr-g1cfzFOI_EhgS41WHW6urQznijM7l6lUzloW0RzHiAZLxuAg

Drukuj
Prześlij dalej