Podsumowano współzawodnictwo w ramach parkrun

Podsumowanie (fot. mat. prasowe)
Tczew - Podsumowano współzawodnictwo w ramach parkrun

zobacz galerię zdjęć: 2
W dniu 17 czerwca 2019 roku w Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10 w Tczewie odbyło się uroczyste "Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Biegach Parkrun w Roku Szkolnym 2018/2019". Podsumowania funkcjonującego od 2016 roku projektu dokonał Dyrektor PCS w Tczewie Tomasz Tobiański.

- Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę. Przyciągnęła rzeszę dzieci i młodzieży szkolnej oraz zyskała miano jednej z najaktywniejszych w Polsce - podkreślał Tomasz Tobiański. W bieżącym roku szkolnym w parkrunowym konkursie udział wzięło 597 uczniów. W porównaniu do roku poprzedniego nastąpił wzrost osobostartów poszczególnych uczniów z 2003 w ubiegłym roku do 2386 w roku bieżącym, tj. wzrost o 383 osobostarty.


W biegach w kategorii Szkół Podstawowych Miasta Tczewa udział wzięło łącznie 425 uczniów z 12 szkół. Za udział w poszczególnych biegach uczniowi każdej szkoły przypisywano 1 punkt. O końcowej kolejności zajętych miejsc decydowała suma punktów zdobytych przez uczniów danej szkoły we wszystkich biegach. Według przyjętej zasady (1 osobostart = 1 pkt) we wszystkich biegach szkół podstawowych łącznie zarejestrowano 1896 osobostartów.

Ostatecznie w końcowej klasyfikacji punktowej współzawodnictwa sportowego Szkół Podstawowych Miasta Tczewa bezkonkurencyjna okazała się SSP Nr 2 w Tczewie, która zdobyła 610 punktów i zajęła I Miejsce. Kolejne II miejsce zajęła SP Nr 11 w Tczewie (429 pkt) i III miejsce - SP Nr 10 w Tczewie (341 pkt).


W klasyfikacji indywidualnej Szkól Podstawowych Miasta Tczewa w kategorii dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Murawska ze SSP Nr 2 w Tczewie uzyskując 26 pkt. W biegach bardzo ambitnie uczestniczyły także Magda Kelsz (II miejsce, 25 pkt) oraz Maja Rutkowska (III miejsce, 23 pkt). W kategorii chłopców po raz kolejny najlepszy okazał się Jan Piekarski ze SP Nr 4 w Tczewie oraz Filp Tocewicz, którzy wystartowali w 32 biegach. III miejsce zdobył Aleksander Rudko (24 pkt).

W kategorii szkół średnich dziennych zarejestrowano 490 osobostartów. W biegach wystartowało łącznie 172 uczniów z 7 szkół powiatu tczewskiego. Ostatecznie I miejsce zdobył ZSBiO w Tczewie (243 pkt), II miejsce - UKLO w Tczewie (148 pkt) i III miejsce - ZST w Tczewie (44 pkt). W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt zwyciężyła Daria Dang z UKLO Tczew (17 pkt), natomiast w kategorii chłopców Kacper Koitka z ZST w Tczewie (36 pkt)

Szkoły które zdobyły medalowe miejsca oraz laureaci 3 najwyższych miejsc zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, które przygotowały PCS w Tczewie wspólnie z TCSiR. Nagrody wręczali Starosta Tczewski Mirosław Augustyn oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Tczewie Zenon Drewa oraz Dyrektorzy PCS w Tczewie Tomasz Tobiański i TCSiR Andrzej Błaszkowski.
Na zakończenie Dyrektor PCS w Tczewie Tomasz Tobiański za udział w biegach parkrun podziękował wszystkim jej uczestnikom. Szczególne podziękowania skierował także do kadry nauczycieli wychowania fizycznego za zaangażowanie i motywowanie oraz staranne przygotowywanie swoich podopiecznych uczniów do uczestnictwa w zainicjowanym w 2016 roku projekcie. Zwrócił także uwagę na dużą rolę i znaczenie rodziców, w wielu przypadkach także będących uczestnikami parkrun.


Klasyfikacja ogólna szkół podstawowych Miasta Tczewa

I Miejsce - SSP Nr 2 Tczew
II Miejsce - SP Nr 11 Tczew
III Miejsce - SP Nr 10 Tczew
IV Miejsce - SP Nr 4 Tczew
V Miejsce - KSP Tczew
VI Miejsce - SP Nr 12 Tczew
VII Miejsce - SP Nr 7 Tczew
VIII Miejsce - SP Nr 8 Tczew
IX Miejsce - SP Nr 5 Tczew

X Miejsce - SP Nr 1 Tczew
XI Miejsce - SP św. o Pio
XII Miejsce - Fontanna Marzeń


Wyróżnione osoby w klasyfikacji indywidualnej szkół Miasta Tczewa

Kategoria dziewcząt:
I miejsce - Katarzyna Murawska (SSP Nr 2 Tczew)
II miejsce- Magda Kelsz (SSP Nr 2 Tczew)
III miejsce - Maja Rutkowska (SSP Nr 2 Tczew)

Kategoria chłopców
I miejsce - Jan Piekarski (SP Nr 4 Tczew)
I miejsce - Filip Tocewicz (SSP Nr 2 Tczew)
III miejsce - Aleksander Rudko (SSP Nr 2 Tczew)

Klasyfikacja ogólna szkół średnich Powiatu Tczewskiego

I Miejsce - ZSBiO Tczew
II Miejsce - UKLO Tczew
III Miejsce - ZST Tczew
IV Miejsce - II LO Tczew
V Miejsce - I LO Tczew
VI Miejsce - ZSRiK Tczew
VII Miejsce - ZSE Tczew


Wyróżnieni uczniowie szkół średnich w klasyfikacji indywidualnej

Kategoria dziewcząt
I miejsce - Daria Dang (UKLO Tczew)
II miejsce - Angelika Misiarz (ZSBiO Tczew)
III miejsce - Kamila Koszyk (I LO Tczew)

Kategoria chłopców
I miejsce - Kacper Koitka (ZST Tczew)
II miejsce - Aleksander Ziółkowski (UKLO Tczew)
III miejsce - Dawid Chojnacki (ZSBiO Tczew)Więcej informacji na stronie www.pcs.tczew.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  fan Dwójki_gość

  20.06.2019, 11:35

  Gratulacje dla wszystkich biegaczy, szacunek dla w-fistów, którzy wykazali się inicjatywą i przygotowali do parkrun swoich uczniów, uznanie dla rodziców-parkrunowców, podziękowania dla organizatorów. Nie ukrywam zadowolenia z tego, że Dwójka tak ładnie wkomponowała się w ten projekt :-)

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx7.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.