Podsumowano współzawodnictwo w ramach parkrun

Podsumowanie (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 2
W dniu 17 czerwca 2019 roku w Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10 w Tczewie odbyło się uroczyste "Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Tczewskiego w Biegach Parkrun w Roku Szkolnym 2018/2019". Podsumowania funkcjonującego od 2016 roku projektu dokonał Dyrektor PCS w Tczewie Tomasz Tobiański.

- Inicjatywa okazała się strzałem w dziesiątkę. Przyciągnęła rzeszę dzieci i młodzieży szkolnej oraz zyskała miano jednej z najaktywniejszych w Polsce - podkreślał Tomasz Tobiański. W bieżącym roku szkolnym w parkrunowym konkursie udział wzięło 597 uczniów. W porównaniu do roku poprzedniego nastąpił wzrost osobostartów poszczególnych uczniów z 2003 w ubiegłym roku do 2386 w roku bieżącym, tj. wzrost o 383 osobostarty.

W biegach w kategorii Szkół Podstawowych Miasta Tczewa udział wzięło łącznie 425 uczniów z 12 szkół. Za udział w poszczególnych biegach uczniowi każdej szkoły przypisywano 1 punkt. O końcowej kolejności zajętych miejsc decydowała suma punktów zdobytych przez uczniów danej szkoły we wszystkich biegach. Według przyjętej zasady (1 osobostart = 1 pkt) we wszystkich biegach szkół podstawowych łącznie zarejestrowano 1896 osobostartów.

Ostatecznie w końcowej klasyfikacji punktowej współzawodnictwa sportowego Szkół Podstawowych Miasta Tczewa bezkonkurencyjna okazała się SSP Nr 2 w Tczewie, która zdobyła 610 punktów i zajęła I Miejsce. Kolejne II miejsce zajęła SP Nr 11 w Tczewie (429 pkt) i III miejsce - SP Nr 10 w Tczewie (341 pkt).

W klasyfikacji indywidualnej Szkól Podstawowych Miasta Tczewa w kategorii dziewcząt zwyciężyła Katarzyna Murawska ze SSP Nr 2 w Tczewie uzyskując 26 pkt. W biegach bardzo ambitnie uczestniczyły także Magda Kelsz (II miejsce, 25 pkt) oraz Maja Rutkowska (III miejsce, 23 pkt). W kategorii chłopców po raz kolejny najlepszy okazał się Jan Piekarski ze SP Nr 4 w Tczewie oraz Filp Tocewicz, którzy wystartowali w 32 biegach. III miejsce zdobył Aleksander Rudko (24 pkt).

W kategorii szkół średnich dziennych zarejestrowano 490 osobostartów. W biegach wystartowało łącznie 172 uczniów z 7 szkół powiatu tczewskiego. Ostatecznie I miejsce zdobył ZSBiO w Tczewie (243 pkt), II miejsce - UKLO w Tczewie (148 pkt) i III miejsce - ZST w Tczewie (44 pkt). W klasyfikacji indywidualnej w kategorii dziewcząt zwyciężyła Daria Dang z UKLO Tczew (17 pkt), natomiast w kategorii chłopców Kacper Koitka z ZST w Tczewie (36 pkt)

Szkoły które zdobyły medalowe miejsca oraz laureaci 3 najwyższych miejsc zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, które przygotowały PCS w Tczewie wspólnie z TCSiR. Nagrody wręczali Starosta Tczewski Mirosław Augustyn oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Tczewie Zenon Drewa oraz Dyrektorzy PCS w Tczewie Tomasz Tobiański i TCSiR Andrzej Błaszkowski.
Na zakończenie Dyrektor PCS w Tczewie Tomasz Tobiański za udział w biegach parkrun podziękował wszystkim jej uczestnikom. Szczególne podziękowania skierował także do kadry nauczycieli wychowania fizycznego za zaangażowanie i motywowanie oraz staranne przygotowywanie swoich podopiecznych uczniów do uczestnictwa w zainicjowanym w 2016 roku projekcie. Zwrócił także uwagę na dużą rolę i znaczenie rodziców, w wielu przypadkach także będących uczestnikami parkrun.