XXIII Uliczny Bieg SAMBORA - wyniki

Tczew - XXIII Uliczny Bieg SAMBORA - wyniki

zobacz galerię zdjęć: 6
W sobotę 9. listopada odbył się już XXIII Uliczny Bieg Sambora, zorganizowany z okazji obchodów Święta Niepodległości przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. Choć pogoda nie zapowiadała się nadzwyczajna, to przed godz. 9.00 przestało padać i temperatura podniosła się do + 8C. Już zapisy elektroniczne (185 osób) zapowiadały rekordowy bieg pod względem ilości uczestników. Do tej pory było to 177 osób, a w sobotę Bieg Główny ukończyły 222 osoby!

O godz. 11.00 na starcie biegu „Mały Sambor” stanęli najmłodsi uczestnicy imprezy ze Szkół Podstawowych i Gimnazjów, a było ich ponad 250. Dystans 2 km najszybciej pokonali:

Dziewczęta SP :
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

1.Felskowska Natalia z Kościerzyny
2. Koszyk Kamila SP 11 Tczew
3. Arendt Hanna SP 12 Tczew

Chłopcy SP :
1. Kunowski Jakub Sp 12 Tczew
2. Chrzan Jerzy SSP2 Tczew
3. Ossowski Wojciech SP 5 Tczew
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Dziewczęta Gimnazja :
1. Pustułka Weronika z Kościerzyny
2. Dubiella Monika z Lubichowa
3. Fijał Amelia z Lubichowa

Chłopcy Gimnazja :
1. Szczygieł Sebastian z Twardej Góry
2. Stawikowski Artur Gim 1 Tczew
3. Jaszczerski Michał Gim2 Tczew

Wszyscy w/w otrzymali pamiątkowe statuetki, medale, oraz nagrody rzeczowe.

XXIII Uliczny Bieg Sambora ruszył dokładnie w południe. Od początku ton wiedli zawodnicy z Ukrainy. Większość biegaczy jednak cieszyła się samą atmosferą imprezy, biegli własnym tempem, walcząc o jak najlepszy wynik w swojej kategorii. Na starcie stanęli między innymi wiceprezydent Tczewa Zenon Drewa, Dyrektor TCSiR Grzegorz Żemajtis, czy były Starosta Tczewski Witold Sosnowski.

XXIII Bieg Sambora wygrał Bogdan Semenowycz z Ukrainy, przed swoim rodakiem Pavlo Oliinyk, IIIm dla Bartosza Mazerskiego ze Sztumu.
Wśród pań najlepsza była Marta Krawczyńska z Malborka, przed Svitlaną Oliinyk z Ukrainy i Maryną Lukyanenka z Białorusi.

Wyniki kategorii wiekowych:
K 16-29
1. Wójcik Weronika Kolincz
2. Kuta-Paczkowska Patrycja Serock
3. Pustułka Weronika Kościerzyna

K 30-39
1. Tuwalska Małgorzata Gdańsk
2. Tuwalska Elżbieta Grabowiec
3. Wszelak Iwona Kulice

K 40-49
1. Pióro Marta Subkowy
2. Gałan Joanna Złocieniec
3. Łukaszewicz Barbara Gdańsk

K 50+
1. Mateja Bożena Gdańsk
2. Kwiatkowska Iwona Elbląg
3. Stołowska Aurelia Elbląg

M 16-29
1. Niemczyk Mateusz Starogard Gdański
2. Wirkus Łukasz Lipnica
3. Sowiński Patryk Gniszewo

M 30-39
1. Sihay Maksym Białoruś
2. Pawłowski Krzysztof Tczew
3. Asauliak Artur Białoruś

M40-49
1. Sosnowski Wiesław Gniszewo
2. Chmarzyński Jerzy Nowe Krąplewice
3. Dudek Waldemar Braniewo

M50-59
1. Krawczyńśki Krzysztof Gdynia
2. Stefański Andrzej Elbląg
3. Cebula Bogdan SztumM 60-69
1. Janik Roman Kwidzyn
2. Filipow Tadeusz Lębork
3. Świerczyński Zbigniew Czersk

M70+
1. Liban Zygfryd Tczew
2. Wiśniewski Zbigniew Chojnice
3. Bandurski Jacek Sopot

Wszyscy w/w otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy biegacze, którzy ukończyli bieg, pamiątkowe medale. Po biegu można było dodatkowo rozgrzać się herbatą i grochówką przygotowaną przez organizatora.

XXIII Uliczny Bieg Sambora przeszedł do historii jako rekordowy pod względem frekwencji, a liczymy na to, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej. Organizatorem imprezy było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, oraz Urząd Miejski w Tczewie. Wielkie podziękowania dla Policji i Straży Miejskiej w Tczewie oraz uczniów Technikum Mechanicznego (ratownicy medyczni), Liceum Katolickiego, I i II LO za pomoc w zabezpieczeniu biegu.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  Tcz1_gość

  12.11.2013, 13:25

  Bieg

  Dodam, iż przynajmniej jedną z uczestniczek "Małego Sambora" była dziewczynka z przedszkola, i nie była wcale ostatnia:)

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xx5 
 • +1

  biegacz_gość

  12.11.2013, 18:52

  Bieg...

  panie Drewa czas kończyć z taka fatalna organizacja biegu Sambora , niech pan wyśle dyrektora TCSiT na praktykę do Powiatowego Ośrodka Sportu to morze nauczy sie jak należy organizować bieg uliczny :)

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx3.xx4 
 • -1

  Ali G._gość

  13.11.2013, 08:03

  Do biegacz_gość

  A co konkretnie było nie tak z organizacją? Co Ci przeszkadzało i utrudniało bieg? Jak dla mnie wszystko było OK, więc powiedz mi proszę w czym konkretnie jest problem?

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • -2

  biegacz_gość

  13.11.2013, 10:51

  pracownik TCiS...

  gostku po pierwsze porównaj ilośc startujących w biegu nadwiślańskim a Sambora i dojdz do wielu wniosków, a jesli tego nie kumasz to np. trasa biegu Sambora na 6km - nigdzie juz takiej trasy w Polsce nie biegają, teraz trasy biegowe to najmniej 10km, 15, 21...maraton , do tego meta biegów wszędzie jest na ulicy na prostej aby zwodnicy widzieli finisz, kategorie wiekowe złe, brak medali , nie ma szatni dużych i z prysznicami, brak wody do picia na mecie.....itd gostku otwórz oczy :)

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx3.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.