PETANQUE. Dla kogo trofea?

Zawody (fot. PCS)
Tczew - PETANQUE. Dla kogo trofea?

zobacz galerię zdjęć: 3
W dniach 22 i 23 września 2018 roku na bulodromie w Subkowach odbył się ogólnopolski turniej o Puchar Starosty Tczewskiego oraz o Puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie w PETANQUE. Turniej został zorganizowany wspólnie przez Uczniowski Klub Petanque Subkowy oraz Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie . W zawodach udział wzięły 24 dwuosobowe zespoły.

Boule ( petanque, petanka) jest najbardziej znaną i praktykowaną grą metalowymi kulami na świecie. W samej tylko Francji, z której gra pochodzi, zrzeszonych jest 600 tyś. zawodników. W Polsce istnieje 35 klubów skupionych w Polskiej Federacji Petanque. Od 2017 r. jednym z nich jest Uczniowski Klub Sportowy Petanque Subkowy. 
W turnieju zorganizowanym w Subkowach gościli zawodnicy z całej Polski m.in. z Łodzi, Gorzowa Wielkopolskiego, Gdańska, Kalisk, Warszawy, Chojnic, Starogardu Gd., Ciechanowa, Bornego Sulinowa. 
W pierwszym dniu rywalizacji o Puchar Dyrektora Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie czołówka ukształtowała się następująco:

I miejsce- Sławomir Dzwoniarski (Gdańskie Boule) i Adrian Wyczling (Uks Petanque Subkowy),
II miejsce- Michał Olejnik (Śląski Klub Petanque Carbon Katowice) i Przemysław Broniek ( UPKS Bula Kalonka Łódź),
III miejsce Michał Wolak ( Białostocki Klub Petanque) i Kurzynka Marek ( Ciechan Ciechanów),
IV miejsce Ewa i Piotr Korus ( KGB Łódź),
V miejsce Jędrzej Wyczling i Tomasz Mackiewicz ( UKS Petanque Subkowy).Gratulujemy najlepszym.
W niedzielę 23.09.2018r. odbyły się zawody o Puchar Starosty Tczewskiego. Tym razem najlepszymi okazali się zawodnicy Klubu Gdańskie Boule, Robert Szczepański i Karol Drawc. Drugie miejsce zajęli Artur Bobiński i Marcin Sasin reprezentujący Ciechana Ciechanów. Na trzecim stopniu podium stanęli Jędrzej Wyczling i Tomasz Mackiewicz-UKS Petanque Subkowy. 
Wszystkich miłośników tej dyscypliny Sportu zachęcamy do gry w boule oraz do wstąpienia w szeregi klubu UKS Petanque Subkowy tel.660 529 211. 

Więcej informacji na stronie www.pcs.tczew.pl oraz na profilu UKS Petanque Subkowy (Facebook).

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  Miłośnik_gość

  24.09.2018, 14:46

  Gratulacje

  Gratulacje dla zwycięzców i organizatorów !!!

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx3 
 • +2

  Gość_gość

  25.09.2018, 22:09

  Fantastyczny sport

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx4.xx5 
 • +2

  big zbig_gość_gość_gość

  27.09.2018, 19:59

  petanque - boue

  Ja już od kilku lat staram się wpłynąć na czynniki decyzyjne (łącznie z dwukrotną próbą zrealizowania tego przedsięwzięcia w ramach Budżetu Obywatelskiego) ,aby w naszym mieście powstał chociażby jeden plac do gry w boule. Mimo obietnic i zapewnień do dnia dzisiejszego obiektu takiego nie ma. Dwie "piaskownice" (na Bulwarze i Suchostrzygach) wykonane równo 4 lata temu przed wyborami, nie nadają się do gry, gdyż nikt nie skonsultował się z osobami , które uprawiają ten rodzaj rekreacji. Obiekt z prawdziwego zdarzeniai, to koszt 30 m ścieżki rowerowej (bez ostatniej warstwy bitumicznej). Poza tym jest on odporny na akty wandalizmu w odróżnieniu od niszczonych systematycznie nowych elementów placów zabaw (ławki , siatki , kosze na śmieci itp).

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA