Słodki gorzki smak medali pływaków

Zawody (fot. mat. prasowe)
Słodki gorzki smak medali pływaków

zobacz galerię zdjęć: 3
19-20.11 odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Pływaniu w Gdyni. Świetnie zaprezentowali się tczewscy pływacy, nie tylko zdobywając 7 medali indywidualnie, ale również ustanawiając trzy nowe rekordy okręgu - to efekt trzyletniej odbudowy klubu i nareszcie możemy cieszyć się sukcesami.

Nasi medaliści:
200 grzbiet:
1 miejsce - rekord okręgu Milosz Miklis 2:20:37"
( okręgu Skierka J. ) i klubu ( Miklis M. )
400 zmienny:

2 miejsce - Maja Głomska 5:32:40"

400 kraul:
2 miejsce - Klaudia Głomska 4:50:67" oczywiście nowy rekord życiowy, ale w tym miejscu wyjaśnienie szkoleniowca
" do blisko 40 letniego rekordu klubu Pani Saidowskiej zabrakło....0,37" jeszcze jest szansa spróbować w Olsztynie - tyle że bez pływania nie ma na to szans." Mówi Marcin Waniewski
1 miejsce - Milosz Miklis poprawiony rekord klubu 4:29:36" (Wieczorkowski N.) i okręgu ( Zdybel A. )

200 zmiennym :
3 miejsce Lidia Paszek 2:49:98 - brawo, bo dolączyła do grupy od września
200 motylkowym:
3 miejsce Klaudia Głomska 2:52:97"

100 zmiennym:
1 miejsce Miłosz Mikilis 1:07:80 ( rekord klubu MikiliM ) rekord okręgu Krys R.

wyróżnienie również dla Filipa Bąka który poprawił życiówkę o prawie 20" i uzyskał wynik 4:24:26 zająl 4 miejsce ale był w grupie płynącej aż 2 lata starszych
oraz naszej najstarszej zawodniczki Klaudii Kokot która stanowi wzór dla młodszych

Ładnie pokazali sie też: Oliwier Murawski, Dawid Wicher, Selena Śpiewak, Mateusz Klofczyński, Artur Bąk, Maja Dąbrowska, Magda Rudko, Michalina Szramke, Emilia Pawełek.
Nasz klub reprezentowali ponad to: Dąbrowska Maja, Pawełek Emilia, Romanek Julia, Wojciechowska Zofia, Kuchta Zuzanna, Kuchta Maja, Leleniewski Marcel, Bąk Artur, Synakowski Bartosz, Chamski Fabian, Wilczewski Ignacy, Murawski Oliwier, Szramke Michalina, Rudko Magdalena, Gburek Zuzanna, Śpiewak Selena , Matczak Jacek, Papke Paweł, Gozdowska Zuzanna, Zapart Agnieszka, Wojciechowska Otylia, Głomska Klaudia 2010 Paszek Lidia, Tasarz Marcel, Bąk Filip, Wicher Dawid, Klofczyński Mateusz, Zielińska Agata, Kokot Klaudia, Miklis Miłosz, Głomska Maja.


Podziękowania dla Wieloboistów i grupy trenera Maruta, który był w niedziele i jego zawodnicy startują zarówno w "swoich " zawodach jak i w pływaniu
Wyniki
https://live.livetiming.pl/.../2022/11_20_gdynia/wyniki.htm

Zawody podsumowuje trener Marcin Waniewski :

- Ostatni tydzień to prawdziwy roller coster, po 2 miesiącach ciężkiej pracy tydzień przed najważniejszymi zawodami zostaliśmy bez pływalni.... Z tego miejsca olbrzymie podziękowania dla rodziców którzy zdecydowali się dowozić dzieci na zajęcia do Malborka (grupa WYCZYN ), WIELOBOIŚCI (grupa trenera Mariusza), w tym czasie dojazd do Starogardu. Szczególnie doceniamy grupę SPORT, bo pojechała na zawody bez kontaktu z wodą - DZIĘKUJEMY. Po tym przydługim wstępie zaczynamy chwalenie się:
nasi zawodnicy zaprezentowali się super i przywieźli mnóstwo "życiówek". Przypominam też o formule 12-13 lat i 14-16 lat wiec czasem trzeba było rywalizować ze starszymi. Teraz trzymamy kciuki że dojdzie do porozumienia na linii władze TCSiR i Ratownicy, a nasi młodzi sportowcy wrócą do tego, co kochają najbardziej, bo tak naprawdę wszyscy odczuliśmy 2 lata zamknięcia w związku z epidemia.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • Gość_gość

  22.11.2022, 11:53

  Tczewscy pływacy

  Brawo SSP 2, brawo UKS 2 Tczew. Trzymacie poziom pomimo utrudnień. Trzymam kciuki

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx8 
 • rodzic_gość_gość

  22.11.2022, 12:09

  zawody

  gartulacje

  Odpowiedz
  IP: 213.192.xx0.xx3 
 • Alex_gość_gość

  23.11.2022, 14:52

  świetnie

  Brawa i gratulacje dla zawodników i trenerów. A do władz mam pytanie. Gdzie jest nowy obiecany w kampanii wyborczej basen?

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xxx 
 • Dżula_gość

  24.11.2022, 05:11

  Mariusz Krupa swego czasu pływacka melepeta wyrzucona ze szkolenia pływackiego po trzeciej klasie Szkoły Podstawowej. Dzięki nabytym tam umiejętnością od ponad 30 lat żeruje na tczewskim basenie, z którego zrobił prywatny folwark. Człowiek ten prymitywny ponad miarę, znany również z rozsiewania kiepskiej jakości materiału genetycznego (czytaj piątka dzieci z różnymi kobietami) jak i otaczania się wianuszkiem młodych ratowniczek. Jakie jest rozwiązanie tego konfliktu? Zwolnić Krupę.

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx9.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.