Turniej piłki nożnej z Przystanią

(fot. mat. prasowe)
24. stycznia od godziny 12:30 w Hali Szkoły Podstawowej nr. 12 im. B. Malinowskiego w Tczewie miał miejsce Turniej piłki nożnej dla miłośników tej dyscypliny sportowej w wieku od 13 do 15 lat.(podobny turniej odbył się także rok temu. 1 miejsce zdobyła wówczas drużyna Sparty II, drugie miejsce zajęli zawodnicy drużyny FC Tczew, a ostatnie miejsce na podium wywalczyli zawodnicy ISKRY).

Maksymalnie w turnieju mogło brać udział 6 drużyn. Do Turniej zgłosiło się 6 drużyn. Jednak jedna drużyna nie stawiła się na zawody i udział wzięło 5 drużyn. Drużyny, które wzięły udział w turnieju to: 1. ISKRA, 2. Płomień, 3. FC Drewniaki, 4. Lichnowy, 5. Bakuła i spóła. Drużyny zostały umieszczone do jednej grupy i rozgrywały mecze w systemie "Każdy z każdym". Każda z drużyn rozegrała po 4 mecze grupowe. Po bardzo ciekawej i emocjonującej rywalizacji w grupie przyszła pora na najważniejsze mecze w Turnieju. Ostatnia drużyna w grupie, którą okazali się zawodnicy drużyny Płomień musieli niestety pożegnać się z turniejem już po fazie grupowej. Drużyny, które zajęły 4 oraz 3 miejsce w grupie zagrały mecz o brązowe medale natomiast zawodnicy drużyn, które zajęły 2 oraz 1 miejsce w grupie stoczyły walkę o Triumf w całym turnieju. W meczu o 3 miejsce spotkali się zawodnicy drużyn Bakuła i spóła - FC Drewniaki. Lepsza okazał się drużyna Bakuła i spóła, która ostatecznie zajęła 3 miejsce w turnieju.

W ostatnim meczu turnieju zawodnicy ISKRY zmierzyli się w finale z drużyną Lichnowy. Po bardzo ciekawym meczu cieszyć się z pierwszego miejsca w całym Turnieju mogli zawodnicy ISKRY, którzy wygrali w finale 4:2.

5 miejsce ,, Płomień”
Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy dyplom a trzy najlepsze drużyny medale i puchary. Wśród zawodników biorących udział w turnieju rozlosowano piłki nożne.
Organizatorzy nie zapomnieli także o najlepszym strzelcu, najlepszym zawodniku oraz najlepszym bramkarzu Turnieju. Nagroda dla najlepszego strzelca Turnieju powędrowała do Patryka Brejskiego (ISKRA), nagroda dla najlepszego zawodnika trafiła do rąk Jakuba Dzieciucha (Lichnowy) natomiast najlepszym bramkarzem został wybrany Grzegorz Pepliński (Lichnowy). Turniej odbył się zgodnie z zasadami fair play. Zawodnicy szanowali swoje zdrowie i cieszyli się uczestnictwem w turnieju i możliwością gry ze swoimi kolegami z drużyny.
Podziękowania dla Dawida Bonek, Łukasza Gackowskiego i Adriana Grzankowskiego za bardzo dobre sędziowanie podczas Turnieju.
Turniej odbywał się pod patronatem Radnej Powiatu Pani Grażyny Antczak, która niestety z powodu choroby nie mogła być obecna na turnieju.
Bardzo Wielkie podziękowania kierujemy także do Banku Żywności w Tczewie, który zaopatrzył nas w napoje dla wszystkich zawodników biorących udział w Turnieju.
Na sam koniec bardzo Wielkie podziękowania kierujemy do samych zawodników, którzy brali udział w turnieju i zechcieli spędzić swój wolny czas w Ferie zimowe w aktywny sposób, grając w piłkę ze swoimi rówieśnikami.