Spędzali ferie na sportowo

halówka (fot. tcz.pl)
Tczew - Spędzali ferie na sportowo
W ramach akcji Ferie Zimowe 2010 z TCSiR w każdym tygodniu od poniedziałku do piątku odbywały się turnieje i zabawy skierowane do uczniów tczewskich Szkół Podstawowych i Gimnazjów, a w soboty dorośli zmagali się w Amatorskiej Lidze Siatkówki.

Dzieci startowali się w następujących dyscyplinach:
- piłka nożna SP - wystartowało 15 zespołów (87 zawodników), zdobyto 37 goli,
- piłka nożna Gim. - 7 zespołów (w tym 3 dziewcząt) (44 zawodników), zdobyto 40 bramek,
- unihokej SP - 19 zespołów w tym 3 dziewcząt (120 zawodników), zdobyto 25 bramek,
- unihokej Gim. 14 zawodników
- koszykówka Black-Top - I turniej 12 zespołó ( 5 dziewcząt) – 50 uczestników ; II turniej 15 zespołów ( 5 dziewcząt) – 60 zawodników
- gry i zabawy na lodzie - z zaplanowanych dwóch dni udało się przeprowadzić jeden (w drugim tygodniu z braku mrozu gry i zabawy odbyły się w hali namiotowej TCSiR). Na lodowisku przy ul. Bałdowskiej bawiło się ponad 80 osób. Przeprowadzono konkurencje sprawnościowe, uczestnicy mogli wziąć udział w nauce jazdy na łyżwach. W zabawach brali także udział rodzice i dziadkowie dzieci. Może w przyszłym roku w czasie ferii znowu będzie mroźno, bo gry i zabawy na pewno się podobały. Zabawy w hali również cieszyły się wielkim powodzeniem, o czym świadczy frekwencja : około 100 dzieci wzięło czynny udział w specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach.
- tenis ziemny - kilkanaście dzieci grało na sztucznej trawie w hali TCSiR.

Podsumowując akcję Ferie Zimowe 2010 z TCSiR, można powiedzieć, że dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich turniejach i konkursach. Około 600 dzieci CZYNNIE brało udział w feriach na sportowo, co pozwala mieć nadzieję, że siedzenie w domu przed telewizorem czy komputerem nie stało się jeszcze normą. Wszyscy uczestnicy Ferii Zimowych z TCSiR zostali obdarowani przez organizatora słodyczami i pamiątkowymi dyplomami. TCSiR składa serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu akcji Pani Barbarze Brotaj i Panu Zygmuntowi Koczwara - nauczycielom z SP 12 w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • :) _gość

  02.03.2010, 10:55

  troche ściema.......

  Brałem udział w turnieju gimnazjalnym i troszke inaczej to widziałem niz organizatorzy........ 44 zawodników?? połowa to owszem .... pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx8.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.