Gmina Gniew zwyciężyła w Turnieju Halowej Piłki Nożnej Samorządowców

(fot. mat. prasowe)
16 marca w hali sportowej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pelplinie odbyła się pierwsza edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej Samorządowców. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły - Gmina Gniew, Gmina Skarszewy oraz gospodarze, Gmina Pelplin. Zawody zostały rozegrane systemem "każdy z każdym", mecze trwały 2x12 minut.

W pierwszym turniejowym spotkaniu zagrały Gmina Gniew oraz Gmina Skarszewy. Po 24 minutach gry na tablicy widniał wynik 2:0. Obie bramki dla Gniewu zdobył Dawid Gdaniec. W drugim meczu na parkiecie zobaczyliśmy drużynę gospodarzy, która musiała uznać wyższość gości z Gniewu. Wynik tego pojedynku to 2:5 po bramkach Karola Mrozka i Bartka Krajnika dla gospodarzy oraz po dwóch trafieniach Krzysztofa Rychlewskiego i jednym Sebastiana Szymańskiego, Dawida Gdańca i Tomasza Bronka dla Gminy Gniew. Ostatni mecz turnieju rozegrały Gmina Pelplin i Gmina Skarszewy. Gospodarze prowadzili już 4:0, ale ambitni zawodnicy Skarszew zdobyli dwie bramki w końcówce spotkania. Dla Pelplina gole zdobywali Patryk Kowalczyk (dwa trafienia) oraz Mirosław Chyła i Tomasz Czerwiński. Gole dla Gminy Skarszewy to samobójcze trafienie Krzysztofa Adamczyka oraz bramka Krzysztofa Kapiszki. Wyniki techniczne turnieju

3.Gmina Skarszewy, 0 punktów

Najlepszym bramkarzem turnieju został Andrzej Zduńczyk (Gmina Skarszewy).

Najlepszym strzelcem turnieju został, zdobywca 3 bramek, Dawid Gdaniec (Gmina Skarszewy).

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Sebastian Szymański (Gmina Gniew).

Gmina Gniew zagrała w składzie: Krzysztof Bejgrowicz, Sebastian Szymański, Łukasz Reimus, Tomasz Kordanowski, Maciej Czarnecki, Krzysztof Rychlewski, Dawid Gdaniec, Damian Szmyt, Tomasz Bronk.

Gmina Pelplin zagrała w składzie: Krzysztof Adamczyk, Jarosław Kowalczyk, Tomasz Czerwiński, Mirosław Chyła, Patryk Kowalczyk, Karol Mrozek, Bartek Krajnik.

Gmina Skarszewy zagrała w składzie: Andrzej Janikowski, Jerzy Kriger, Dariusz Alaburda, Leszek Wiecki, Andrzej Zduńczyk, Adam Szreder, Krzysztof Kapiszka, Michał Czyżewski.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu rozgrywek dyrektorowi Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie Pani Lucynie Bielińskiej.