III miejsce UKS "Piątka" Tczew w Gdyni

(fot. mat. prasowe)
Na turnieju organizowanym przez UKS "Omega" Gdynia w pierwszym spotkaniu tczewianki starły się z gospodyniami, zespołem starszym o znacznie lepszych warunkach fizycznych. Nasze dziewczęta zaczęły słabo z brakiem wiary w zwycięstwo jednak w ostatniej kwarcie doprowadziły do remisu 33:33.

Kosztowało to sporo sił i końcówka należała do późniejszych zwyciężczyń turnieju końcowy wynik to0 37:44. Drugie spotkanie bez historii tczewianki bardzo wysoko pokonały UKS "Jedynka" Lębork 63:8. Pechowo ułożyło się losowanie, bo zaraz po zakończeniu meczu z Lęborkiem zawodniczki Piątki rozegrały ostatnie spotkanie i pomimo prowadzenia na 5 minut przed końcem spotkania uległy bardziej zmęczeniu niż rywalowi GTK Gdynia37:45. Królem strzelców została Oliwia Mączka, najlepszą zawodniczką w zespole Kornelia Bednarska, najmłodszą zawodniczka Kinga Falińska. Zespół wystąpił w składzie: Butlewska Natalia, Falińska Kinga, Lesińska Zuzanna, Olszak Natalia, Daroń Oliwia, Bednarska Kornelia, Pawelczyk Weronika, Mączka Oliwia, Werenczak Klaudia, Misiejuk Amelia, Detlaff Oliwia, trener Bednarski Damian.