XX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej - VI turniej

Siatkówka (fot. mat. prasowe)

zobacz galerię zdjęć: 3
W czwartek 31.08.2017r i odbył się ostatni w tym roku turniej siatkówki plażowej z cyklu Grand Prix Tczewa. Do rywalizacji w VI turnieju stanęły 33 drużyny: 9 drużyn kobiet, 7 drużyn +40 i 17 drużyn open a słoneczna aura sprzyjała zaciętej rywalizacji.

W kategorii Pań mecz finałowy był również walką o I miejsce w klasyfikacji końcowej. Z tego pojedynku zwycięsko wyszły Anna Gończar i Karmen Sosińska, które pokonały Olgę Klein i Justynę Kowalczyk 21:15. Ze względu na równą ilość punktów w tabeli o wyniku końcowym zdecydował najwyżej punktowany turniej w przeciągu całego GP. III miejsce w ostatnim turnieju i tym samym umocnienie się na tej samej pozycji w "generalce" wywalczyły Karolina Żurawska i Anna Strehlau które pokonały Paulinę Ciemniejewską i Katarzynę Gnacińską 21:13.

Po dłuższej przerwie w finale kategorii 40+ ponownie pojawił się duet Jarosław Szwajkowski : Jacek Weltrowki, którzy pokonali parę Zbigniew Kowalski :Robert Jędrzejczyk 21:14. Dzięki "zwycięskiemu powrotowi" para Szwajkowski-Weltrowski zwyciężyła całe Grand Prix Kategorii +40. W walce o II miejsce w turnieju ponownie spotkały się paryBeata Klimkowska : Andrzej Masiak i Wojciech Lewiński : Marcin Bartosiak. W tym starciu Lepsza okazała się para mieszana, która wygrała 21:18.

W kategorii OPEN I miejsce wywalczyli bezkonkurencyjni jak się okazało Piotr Ilewicz : Tomasz Wołoszuk pokonując po bardzo widowiskowym meczu parę Bartosz Bąk : Maciej Kaszowicz 21:19. W meczu o III miejsce lepsi okazali się Mikołaj Brange : Krzysztof Zbrzeźny, którzy pokonali Piotra Wojtkiewicza i Mateusza Romanowskiego 21:15. W tej kategorii walka o II miejsce była tak zacięta, że i w tym przypadku o wyniku końcowym zdecydował najwyżej punktowany turniej w przeciągu całego GP.

Po sportowych zmaganiach nadszedł czas na krótki relaks przy grillu i podsumowanie całego Grand Prix.
Po podliczeniu punktów nastąpiło rozdanie pucharów i nagród. W kategoriach Kobiet i +40 nagrodzono po 5 najlepszych zespołów, natomiast w kategorii OPEN nagrody otrzymało 10 najlepszych drużyn.

Organizatorem imprezy jest TCSiR sponsorami są: NIERUCHOMOŚCI SZENROK, Roman Leszczyński - Handpol, Tomasz Bieliński  - Julines, Przedszkole TWOJA NIANIA, Dobre dla domu DDD.