Festiwal trójek prowadzi Deckę Pelplin

(fot. mat. prasowe)
Decka Pelplin przystępowała do tego spotkania w roli faworyta i już od pierwszych minut spotkania potwierdziła to na parkiecie. Po pierwszych pięciu minutach pelplińscy koszykarze prowadzili 14:6.

Przyjezdni jednak szybko otrząsnęli się z zimnego prysznica i na dwie minuty przed zakończeniem kwarty numer jeden prowadzili 14:17. Czas wzięty przez trener Przemysława Bielińskiego przyniósł spodziewane skutki w postaci trzech celnych trójek zawodników Decki. Kwarta numer dwa to popis skuteczności gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę , głównie dzięki celnym rzutom za trzy punkty (11 do przerwy).

Trzynasto - punktowa zaliczka po przerwie okazała się wystarczająca aby w pełni kontrolować przebieg meczu. Koszykarze Decki brylowali w każdym elemencie gry, kibice mogli podziwiać zespołowe i bardzo widowiskowe akcje. Kapitan Bartosz Sarzało doskonale odnajdywał swoich kolegów na boisku ( 10 asyst) natomiast Karol Dębski oraz Marcin Chudy byli nie do zatrzymania za linia 6,75. Starszych kolegów bardzo dobrze wspierali młodzi koszykarze Decki, każdy z nich dostał szansę gry udowadniając ,że w playoff trener Przemysław Bieliński będzie mógł liczyć na ich dobrą dyspozycję. Warto podkreślić , że pelplinianie w całym mecz aż dziewiętnastokrotnie trafiali za trzy punkty.

DECKA PELPLIN - SKLEP POLSKI MKK GNIEZNO 109:79

Decka : Dębski 29 (6), Chudy 23 (6) , Sarzało 14 , Kowalczuk 10, Tylkowski 9 (3), Muntowski 6 (2), Reszka 5, Kamiński 5, Guz 3 (1), Góralczyk 3, Czyżewski 2, Krzywdziński