Pogoń Tczew zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim

(fot. mat. prasowe)
W czwartek dn. 27.09.2018 Pogoń "Gościniec Nad Wisłą" Tczew podejmował w ramach finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Akademię Piłkarką LG na stadionie im. 700-lecia Pszczółek w Pszczółkach.

Mecz od samego początku był wyrównany, a z upływem czasu APLG wypracowywała sobie przewagę, natomiast Pogoń próbowała grać z kontrataku skrzydłami. Na prowadzenie w 32 min wyszły piłkarki APLG za sprawą trafienia Marty Stasiulewicz. W 44 min do wyrównania doprowadziła Karolina Kwiatkowska po zamieszaniu w polu karnym wywołanym dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego. Do przerwy na prowadzenie mogły wyjść piłkarki Pogoni, ale rzutu karnego (po zagraniu piłki ręką), jednak piłką w słupek trafiła Karolina Kwiatkowska.

W drugiej połowie obie drużyny próbowały głównie strzałów z dystansu, aż do 74 min. Ponownie podyktowano rzut karny dla piłkarek Pogoni Tczew (zagranie piłki ręką), jednak i tym razem piłka nie znalazł drogi do bramki. Na posterunku stała Luiza Szulc, która wyczuła intencje strzelczyni Pogoni Martyny Krygier. W 80 minucie na prowadzenie wyszła drużyna z Tczewa, bramkę po długim podaniu bramkę zdobyła Karolina Kwiatkowska. W doliczonym czasie gry APLG mogło doprowadzić do remisu, jednak w bramce świetnym refleksem popisała się bramkarka Pogoni, Anna Węsierska.

Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew - Akademia Piłkarska LG 2:1

Bramki:

0-1 Kuczyńska 32'
1-1 Kwiatkowska 44'
2-1 Kwiatkowska 80'

Zapraszamy w niedzielę o 12.00 na stadionie przy ul. Elżbiety 21A. Pogoń "Gościniec Nad Wisłą" Tczew podejmować będzie Biało-Zielone Gdańsk.

Wyniki z ubiegłej kolejki.

II liga
Pogoń " Gościniec nad Wisłą" Tczew 10 - 2 Victoria Sianów
Bramki (asysty)

3' Krupienko Laura (Ścisłowska Asia)
16' Aronowska Oliwia (Krupienko Laura)
28' Aronowska Oliwia (Ścisłowska Asia)
36' Kwiatkowska Karolina (Krygier Wiktoria)

42' Krygier Martyna (Aronowska Oliwia)
43' Krygier Wiktoria (Rembalska Agnieszka)
45' Victoria Sianow
49' Kwiatkowska Karolina (Dziadzio Weronika)
51' Aronowska Oliwia
54' Krygier Wiktoria (Aronowska Oliwia)
75' Łobocka Weronika (Krygier Martyna)