"Ostre strzelanie" o puchar starosty

To już kolejne zawody na tczewskiej strzelnicy (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - "Ostre strzelanie" o puchar starosty
Już po raz trzeci na gościnnej strzelnicy 16 Tczewskiego Batalionu Saperów spotkali się miłośnicy strzelectwa zrzeszeni w Lidze Obrony Kraju, by stanąć do rywalizacji o puchary i dyplomy.

Atrakcyjna dla uczestników formuła zawodów (strzelanie z karabinu sportowego, pistoletu sportowego i rzut granatem) oraz klasyfikacja drużynowa jak i indywidualna pozwoliła zgromadzić na starcie ponad 50 zawodników i zawodniczek. Oprócz tczewskich kół LOK (Snajper i KM) swoje duże umiejętności zaprezentowali tczewscy saperzy, ekipa Straży Miejskiej z Gdańska oraz jak zwykle mocna ekipa z zaprzyjaźnionego koła LOK „Warmiak” z Lidzbarka Warmińskiego. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał starosta Witold Sosnowski, nad sprawnym przeprowadzeniem imprezy czuwał sędzia główny Romuald Szałański.

W najbardziej prestiżowej kategorii drużynowej zwyciężył zespół gospodarzy "Snajper I" w składzie: Andrzej Hoczyk, Andrzej Szadkowski i Mariusz Marut (którzy w łącznej klasyfikacji indywidualnej zajęli odpowiednio I-sze, II-gie i V- te miejsce). W konkurencji karabin sportowy 50m w pozycji leżąc zwyciężył Andrzej Szadkowski (z koła LOK Snajper Tczew); w pistolecie sportowym 25m w pozycji stojącej Rober Dziadosz, a w rzucie granatem Rafał Ciechanowski - obaj z Lidzbarka Warmińskiego. O zawziętości rywalizacji świadczy fakt, że do rozstrzygnięcia o zwycięstwie w karabinie i w pistolecie sportowym decydowały przy równej ilości "10-tek" strzały w "9-tki" i "8-kii". W kategorii juniorów triumfatorem okazał się 12-letni Szymon Krupa przed swoją 9-cio letnią siostrą Zuzanną.

Wszystkie wyniki na stronie www.snajper.tczew.pl. Zawody rozegrane przy wspaniałej pogodzie zakończyły się uroczystym wręczeniem dyplomów i pucharów dla zwycięzców oraz zaproszeniem na następne spotkanie już za rok.


Drukuj
Prześlij dalej