Michał Stojałowski Mistrzem Tczewa w Bilard

W niedzielę 20 grudnia zakończył się cykl turniejów o Mistrzostwo Tczewa w Bilard w sezonie 2015. Zwycięzcą został Michał Stojałowski, który prezentował najrówniejszą formę przez cały sezon, gromadząc 134 punkty na 140 możliwych! Drugie i trzecie miejsce na podium zajęli, tak jak w ubiegłym sezonie, Łukasz Borys (równie imponujące 132 punkty) oraz Jakub Zduńczyk (105 punktów).

Losy pierwszego miejsca ważyły się do ostatniej bili ostatniego turnieju. Michał i Łukasz przystępowali do rozgrywek, zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Turniej - jak zawsze - przebiegał pod ich dyktando i obaj bez niespodzianki dotarli do finału, który miał zadecydować o ostatecznym wyglądzie tabeli końcowej. Szybkie prowadzenie 2-0 w meczu do 6 wygranych objął Łukasz. W kolejnej partii spudłował jednak bilę nr 8 i zamiast podwyższyć wynik na 3-0, Michał zdobył pierwszy punkt i nabrał wiatru w żagle. Wygrał kolejne 4 partie i na tablicy widniało już 2-5. Łukasz jednak nie należy do osób, które łatwo się poddają. Niestety, tego dnia Michał był nie do ogrania i ostatecznie pokonał Łukasza 6-3, wygrywając jednocześnie klasyfikację generalną turnieju.
Tuż za podium znalazł się Krzysztof Aftka, któremu zabrakło jedynie 1 punktu do Jakuba. Piąte miejsce - ostatnie premiowane nagrodą finansową - dla Marcina Ormianina. Należy podkreślić też bardzo dobrą grę w całym cyklu Sandry Aftka, która zakończyła Mistrzostwa na siódmym miejscu. Okazała się najlepszą juniorką oraz najlepszą kobietą w klasyfikacji generalnej.
Przez cały rok w dziewięciu turniejach przewinęło się ponad 40 różnych osób, co stanowi dobry wynik. Wracamy w nowym roku z kolejnym cyklem o Mistrzostwo Tczewa w Bilard.