Podsumowanie sezonu Grupy Kolarskiej Gryf Tczew

Grupa kolarska podsumowuje sezon (fot. mat. prasowe)
Tczew - Podsumowanie sezonu Grupy Kolarskiej Gryf Tczew

zobacz galerię zdjęć: 3
Grupa Kolarska Gryf Tczew zakończyła kolejny sezon startowy. Mijający rok był dla tczewskich kolarzy bardzo udany, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Skład grupy powiększył się do 26 zawodników i zawodniczek, którzy wystartowali łącznie w ponad 50 zawodach w kolarstwie szosowym, górskim, a także triathlonie.

Do największych sportowych sukcesów klubu zaliczyć można tytuły Mistrzów Polski Amatorów i Masters, wywalczone przez Przemysława Zielińskiego i Zbigniewa Bielskiego w Serocku. Pan Zbigniew był także czwartym zawodnikiem na Mistrzostwach Świata Masters w Austrii. Na podium Mistrzostw Polski stawali także Edmund Grabowski i Benedykt Szulczyk. Na koncie grupy były też zwycięstwa w prestiżowych wyściagch dla amatorów, które odnosili Jarosław Kowalczyk, Przemysław Zieliński i Rafał Rynkowski. Ponadto zawodnicy i zawodniczki z tczewskim gryfem na piersi ponad 100 razy zajmowali miejsca na podium w kategoriach wiekowych i klasyfikacjach generalnych wielu imprez rowerowych w całej Polsce. W kolarstwie górskim MTB najwięcej zwycięstw odniósł Sławomir Furmanek, natomiast w triathlonie laury zdobywał Mateusz Koper. Frekwencja Grupy na zawodach takich jak np. Cyklo Gdynia czy Velo Toruń wynosiła nawet kilkanaście startujących osób. Zawodnicy i zawodniczki GK Gryf dzięki osiąganym wynikom i profesjonalnym strojom, przyciągali uwagę mediów, organizatorów i widzów, promując w ten sposób klub i powiat tczewski.

Sukcesy na zawodach były zwieńczeniem wysiłku i czasu poświęconego na treningi. Grupa prowadziła otwarte zajęcia na szosie dla wszystkich chętnych pod okiem doświadczonego zawodnika, byłego kolarza zawodowego Jarosława Kowalczyka. Frekwencja dopisywała i często można było zobaczyć kolorowy peleton na drogach Kociewia i Żuław. Zajęcia te będą kontynuowane w ramach wolontariatu także w okresie jesienno-zimowym i w roku przyszłym. Aby wziąć w nich udział, wystarczy stawić się na zbiórce, której czas i miejsce będą wcześniej ogłaszane w internecie. Grupa planuje powiększenie swojego składu osobowego o kolejnych doświadczonych kolarzy, ale wziąż jest otwarta na nowych członków. Jak od wielu lat pokazją panowie Edmund Grabowski, Zbigniew Bielski, Marek Molfa i Benedykt Szulczyk, ścigać się z powodzeniem można także w wieku seniorskim, a na przygodę z rowerem nigdy nie jest za późno.


Grupa Kolarska Gryf Tczew serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom i partnerom za udzielane wsparcie. W szczególności Starostwu Powiatowemu w Tczewie za dofinansowanie części opłat startowych zawodników. Wspomiane wcześniej sukcesy nie byłyby też możliwe do osiągnięcia bez pomocy ze strony lokalnych firm Budromat, Kaskom i Elkor-Bud, dzięki którym klub stale się rozwija i może godnie reprezentować Tczew na arenie krajowej i międzynarodowej. Zawodnicy nie zamierzają spoczywać na laurach i już rozpoczęli przygotowania do sezonu 2018.
Bieżące informacje na temat działalności Grupy znaleźć można na stronie internetowej klubu pod adresem www.gkgryftczew.pl oraz na portalu Facebook. Zapraszamy!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • Kolarz_gość

  24.11.2017, 20:38

  Przepisy

  Niech panowie naucza sie najpierw przepisow drogowych bo jezdza cala szerokoscia jezdni jak swiete krowy-przynosicie wstyd zawodowcom.

  Odpowiedz
  IP: 176.221.xx3.xx5 
 • -1

  Gość_gość

  25.11.2017, 09:46

  oto prawda

  Popisują się! -jak z damskiego boksera zrobił się kolarz,to gdzie ma wyładować swoją agresje?-szosa jest jego ,samochody STOP!piesi STAĆ!bo inaczej może ktoś "zarobić"w...mordę!

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx0 
 • komendant_gość

  29.11.2017, 08:55

  hehehhehe

  To jest cały Tczew ,jej minimalizm i wiedza ogólna o wszystkim.Zachęcam Panów do zapoznania się z Kodeksem Drogowym,tam jest wszystko napisane w jaki sposób ma prawo poruszać się kolarz jadać ulica sam lub w kolumnie i przede wszystkim jak ma się zachowywać prowadzący pojazd!!! No ale jak ktoś dostał prawo jazdy za czapkę śliwek,to nie ma się czemu dziwić. Pozdrawiam,,Januszy,,znawców

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx5.xx5 
 • +1

  tczewianin_gość

  29.11.2017, 12:22

  kolarz czy agresor?

  Ktoś tu wspomniał o damskim bokserze?a do mnie doszło że i niebieską karte też zaliczył "kolarz"-Gryf zbiera tych desperatów z problemami a oni idą na całego,aby pudło było bo trzeba pisać o dotacje.Czy są wymagane wyniki lekarskie?! -niektórzy zamiast medalu,darmową wizyte do psychiatry można dać:)

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx9.xx9 
 • +1

  Czeslaw Piotrowski_gość

  05.12.2017, 22:50

  Przepisy ruchu drogowego...

  Ktos, kto kieruje samochodem musi! wyprzedzac kolarza zachowujac odstep 1,5 metra. Slizganie sie po dupie rowerzysty, to powazne przestepstwo (to nie jest wykroczenie drogowe - to jest zamierzone zabojstwo). Kolarze w Polsce powinni wyposarzyc sie w buteleczke kwasu azotowego i jesli taki posel Kurski z tylu nadjezdza, to go tym "obsikac". W ten sposob wytepimy bandytow drogowych. Czolem przyjaciele w Polsce

  Odpowiedz
  IP: 79.214.xx5.xx2 
 • Koleś na drugim zdjęciu_gość

  09.12.2017, 12:37

  Całkiem po prawej stronie kojarzę tego pajaca taki sfilmowany że głowa boli jak się go słucha na siłowni

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.