Pogoń Tczew. Wygrana z Luzinem i z silną Pragą Warszawa!

(fot. mat. prasowe)
Wygrana w drugiej kolejce II Ligi Kobiet.

KS Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew 2 - 1 GOSRiT Luzino

Bramki (asysty):
23` Oliwia Werra (GOSRiT Luzino II)

32` Magda Górska (Ola Jaśniewska)
90` Łucja Tabor

W drugiej kolejce II ligi kobiet mierzyliśmy się z zespołem GOSRiT Luzino. Przyjezdne to beniaminek, który w poprzednim sezonie okazał się najlepszy w III pomorskiej lidze kobiet. Pierwszą bramkę w meczu strzeliły zawodniczki z Luzina. W 23 minucie Oliwia Werra skutecznym strzałem pokonała broniącej bramki Anny Węsierskiej. Na odpowiedz naszego zespołu nie musieliśmy długo czekać. Po składnej akcji wyprowadzonej z naszej połowy, piłka trafiła na skrzydło do Oli Jaśniewskiej, a ta dokładnie obsłużyła podaniem naszą nową zawodniczkę Magdalenę Górską, która z najbliższej odległości pokonała strzegącą bramki Nikolę Kankowską. Do przerwy, i po przerwie nasze ataki nie ustępowały, jednakże bezskutecznie. Sporo strzałów lądowało nad poprzeczką bramki, obok słupków, albo w rękach wcześniej wymienionej Nikoli Kankowskiej. Aż do 90 minuty.. Podanie do napastniczki z Luzina przejęła Łucja Tabor, podprowadziła i z około 25 metra huknęła pod poprzeczkę bramki. Szał radości, i doprowadzamy do zwycięstwa. Dobry mecz w naszym wykonaniu, dominowaliśmy jednakże brakowało skuteczności. Pracujemy dalej. Za tydzień czeka nas wyjazd do KP Błękitni Stargard. Trzymajcie kciuki.

Skład: Węsierska, Krygier, Tabor, Rembalska, Tryka, Osowska, Jaśniewska, Choińska, Dziewanowska, Górska, Krupienko. Po przerwie wchodziły: Podsiadło, Dziadzio, Ziewiec.

Zdjęcie wykonał: Roman Hudzik.

CENTRALNA LIGA JUNIOREK U17
KS Pogoń "Gościniec nad Wisłą" Tczew 2 - 1 MUKS Praga Warszawa

20` Sara Podsiadło (Marcelina Ziewiec)
46` MUKS Praga Warszawa

88` Magdalena Sobal (Sara Podsiadło)

W ostatnią sobotę również rozegraliśmy swój pierwszy mecz w nowo powstałych rozgrywkach. PZPN stworzył rozgrywki Centralnej Ligi Juniorek U17, które zastąpiły istniejące do tej pory Makroregionalne Ligi Juniorek U16. W wyniku wygranych barażów (Pokonaliśmy zespół Stomilanek Olsztyn, oraz niepodejściu do drugiego meczu barażowego przez UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki) dostaliśmy się do tych rozgrywek. Na pierwszy ogień los przydzielił nam MUKS Praga Warszawa. Przeciwnik bardzo mocny, jeden z pretendentów do tytułu w tych rozgrywkach. Do meczu podchodzimy jednak bez kompleksów. Wynik meczu w 20 minucie otwiera Sara Podsiadło, która strzałem z ostrego kąta pokonuje bramkarkę rywalek. Asystowała Marcelina Ziewiec. Do przerwy mecz bardzo wyrównany, mamy okazje do podwyższenia wyniku na 2:0, jednakże z najbliższej odległości trafiamy w słupek bramki. W 46 minucie po błędzie indywidualnym tracimy bramkę, i mamy remis. Jednakże po golu wyrównującym szybko się otrząsnęliśmy i wracamy do gry. Swoje sytuacje marnują przyjezdne jak i nasz zespół. W 88 jednak po podaniu Sara Podsiadło, i niefrasobliwości obrończyni, do sytuacji 1x1 z bramkarką dochodzi Magdalena Sobal, która pewnym technicznym strzałem ustala wynik na 2 : 1 dla naszego zespołu. Wielkie gratulacje dla naszego zespołu, który pokazał się z bardzo dobrej strony, i zagwarantował zgromadzonym emocje do samego końca. Za tydzień czeka nas wyjazd do KKPK Medyk Konin. Trzymajcie kciuki.