Sambor Tczew. Duże zmiany od nowego sezonu

Prezes MKS Sambor Tczew Eugeniusz Markowicz oraz prezes SPR Sambor Tczew Michał Kaczyński (fot. sambor-tczew.pl)
Tczew - Sambor Tczew. Duże zmiany od nowego sezonu
W poniedziałek w tczewskim magistracie została podpisana umowa, na mocy której zespół seniorek będący do tej pory w strukturach Międzyszkolnego Klubu Sportowego Sambor Tczew od 1. lipca tego roku zostanie przeniesiony do nowo powstałego Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Sambor Tczew.

Pomysł wydzielenia sekcji seniorek i stworzenia oddzielnej struktury narodził się już w lutym 2011 roku. Wówczas grupa osób działająca przy zespole seniorek doszła do wniosku, że obecny model prowadzenia zespołu jest niewystarczający i aby w przyszłości myśleć o w pełni profesjonalnie prowadzonej drużynie konieczne są daleko idące zmiany. Początkowo pomysł ten spotkał się ze sporą krytyką, ale z biegiem czasu władze MKS Sambor Tczew doszły do wniosku, że jest to rozwiązanie dobre i niejako konieczne w przypadku chęci ponownej gry w najwyższej klasie rozgrywkowej. MKS Sambor Tczew, jak wynika choćby z nazwy, stworzony został w celu szkolenia dzieci i młodzieży i status klubu nie pozwala na wiele różnych inicjatyw, które są niezbędne przy prowadzeniu profesjonalnej drużyny seniorskiej. Dlatego jedynym rozwiązaniem, które pozwoliłoby na ponowne występy drużyny seniorek w Superlidze, było przekazanie tejże drużyny do nowego klubu, które nastąpi po zakończeniu sezonu 2011/2012. MKS nadal prowadził będzie drużyny juniorskie, której zawodniczki po ukończeniu procesu szkolenia przekazywane będą do nowego klubu. Oba kluby będą się wzajemnie wspierały, wymieniały doświadczeniami, prowadziły wspólną politykę mającą na celu popularyzację piłki ręcznej w Tczewie i w żadnym wypadku nie będą dla siebie konkurencją.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Sambor Tczew jest autonomicznym, jednosekcyjnym klubem, który tylko i wyłącznie skupi się na prowadzeniu zespołu seniorek. Celem i motywem stworzenia nowego kluby jest chęć i wola stworzenia silnego ośrodka kobiecej piłki ręcznej w Tczewie, który na lata zagości na salonach kobiecego szczypiorniaka. Planowana jest współpraca z licznymi młodzieżowymi ośrodkami piłki ręcznej na Pomorzu, z których najlepsze, młode zawodniczki trafiałyby do Tczewa. Wolą nowego stowarzyszenia jest pełna transparentność i wzbudzenie pełnego zaufania wśród lokalnych władz oraz społeczności miasta. Planowane są liczne działania promocyjne, które będą miały na celu jeszcze większą popularyzacje piłki ręcznej w naszym mieście. SPR już teraz intensywnie przygotowuje się do oczekiwanego ponownego awansu do Superligi i można być niemal pewnym, że tym razem drużyna będzie lepiej przygotowana to tego wielkiego wyzwania nie tylko kadrowo, ale także organizacyjnie. Prezesem SPR Sambor Tczew został Michał Kaczyński, wiceprezesem Wojciech Ustchik, a członkiem zarządu Jakub Tomczak. Nieocenioną i niezbędną pomoc w prowadzeniu zespołu deklaruje także dotychczasowy główny sponsor, Damian Jewsienia prezes Aussie Development.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +5

  bnm_gość

  15.03.2012, 18:48

  ;o

  zróbcie jeszcze wiecej prezesów żeby każdy mógł zarabiać za friko

  Odpowiedz
  IP: 79.184.xx1.xx9 
 • +1

  czysta prawda_gość

  17.03.2012, 19:45

  popieram bnm

  niestety taka prawda, co tu robic zeby sie nia narobic a zarobic, niestety Kaczy ale taka szczera prawda, rozumiem Twoje zangazowanie itd, ale klub przestal placic to trzeba bylo cos innego wykombinowac....

  Odpowiedz
  IP: 213.238.xx5.xx6 
 • Tczewianin_gość

  19.03.2012, 11:13

  kasa????

  To tam zarabiają na stołkach??? Nie ma wolontariatu?

  Odpowiedz
  IP: 62.233.xx4.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.