Bardzo dobry występ tczewian w Gdyni

Młodzi zawodnicy turnieju (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Bardzo dobry występ tczewian w Gdyni
W niedzielę, 9. maja, w Gdyni odbył się turniej piłki nożnej dla czternastolatków Adidas Football Challange 2010. Wzięły w nim udział zespoły z całego województwa pomorskiego. Tczew reprezentowały zespoły Gimnazjum nr 1 i Gryfa 2010 pod kierunkiem Wojciecha Fabicha (wszyscy na co dzień to uczniowie kl I i zawodnicy Gryfa 2009 rocz. 96).

Turniej składał się z dwóch faz: grupowej oraz pucharowej. W grupach rywalizacja składała się z dwóch części:
1. Mecz piłkarski trwający 15 minut. W każdej drużynie grało pięciu zawodników z pola i bramkarz.
2. Zawody w Fun Parku (konkurencje sprawnościowe) - z każdej drużyny typowano po jednym zawodniku do danej konkurencji, za każdą wygraną drużyna otrzymywała bramkę , którą dodawano do wyniku meczu. Brano udział w następujących konkurencjach - Slalom sprawnościowy - zawodnicy musieli w jak najszybszym czasie pokonać slalom trafić bramkę i wrócić na start, Boisko "ONE vs ONE" - piłkarze grali pojedynek jeden na jednego na małym boisku piłką rozmiaru, rzuty karne - każdy gracz wykonywał 3 rzuty karne, kto strzelił więcej wygrał oraz bramka celnościowa z murem - w tej konkurencji trzeba było trafić w jedną z dziur w bramce, a dla utrudnienia przed bramką stał mur.

W fazie pucharowej nie rozgrywano już zawodów w Fun Parku. Z każdej grupy do fazy pucharowej wychodziły 4 zespoły, pomiędzy którymi rozegrano ćwierćfinały. Drużyny, które wygrały przechodziły do półfinałów, a następnie do finału lub meczu o trzecie miejsce. Gimnazjum nr 1 pierwszy mecz zagrało z Omegą Gdynia. Okazało się, że rywal nie był wymagający i piłkarze z Tczewa pewnie wygrali 10:2 i 4:0 w Fun Parku, czyli łącznie 14:2. W kolejnych spotkaniach uzyskali same zwycięstwa kolejno z "UKS Sztorm" Mosty 6:2 ( 2:2 i 4:0), z San Marino - Gdynia 9:0 (5:0 i 4:0), Gimnazjum nr 16 z Pogórza 5:0 (3:0 i 2:0) i GOSRiT Luzino II 4:3 (2:2 i 2:1). W końcowej klasyfikacji gimnazjaliści wywalczyli pierwsze miejsce w grupie. Zawodnicy grający w barwach Gryfa w pierwszym pojedynku zremisowali z drużyną ZS nr 4 z Gdyni 3:3 (1:2 i 2:1). W kolejnych meczach Gryfici wygrali 4:3 (2:1 i 2:2) z Karlikowem Sopot i 4:3 (2:2 i 2:1 ) z GOSRiT Luzino I. W ostatnim meczu ulegli Tępym Strzałom (Arka Gdynia) 0:4 (0:2 i 0:2). Uzyskane wyniki sklasyfikowały zawodników Gryfa na drugim miejscu za faworytem turnieju Tępymi Strzałami z Gdyni. W ćwierćfinale gimnazjaliści wygrali 7:1 z ZS nr 4 Gdynia i tym samym zapewnili sobie awans do półfinału. Gryf po emocjonującym meczu zremisował z gimnazjum nr 16 Pogórze 1:1.Do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, w których Gryf wygrał 6:5. W półfinale przez większą część meczu meczu Gimnazjum prowadziło 1:0 z Tępymi Strzałami (Arka Gdynia), jednak końcówka okazała się dramatyczna, czego efektem była porażka 2:4. Jak się później okazało, była to pierwsza i jedyna porażka Gimnazjum nr 1 w tym turnieju. Gryf również prowadził zażarty pojedynek do ostatniej minuty z drużyną GOSRiT Luzino II, jednak ostatecznie uległ 0:1. W meczu o trzecie miejsce spotkały się dwie drużyny z Tczewa. Lepsze okazało się Gimnazjum nr 1, które wygrało 2:0. W finale Tępe Strzały wygrały z GOSRiT Luzino II 4:1. Najlepszym strzelcem turnieju okazał się Szymon Budych z Gimnazjum nr 1, a najlepszym bramkarzem wybrano Pawła Dragańskiego z Gryfa Tczew. Oba tczewskie zespoły awansowały do finału krajowego, który odbędzie się 06.06.10 w Warszawie, a spotkają się tam cztery najlepsze drużyny z każdego z trzech rozegranych turniejów międzywojewódzkich w Gdyni, Krakowie i Warszawie.

Składy drużyn z Tczewa
Trener - Wojciech Fabich,
Opiekunowie - Marek Budych i Stanisław Wichmann
Gimnazjum nr1 Tczew:
Oskar Walkowiak, Mateusz Iwanowski, Łukasz Fabich, Paweł Plewniak, Patryk Kacprzak, Szymon Budych, Daniel Lorkowski
Gryf 2009 Tczew:
Paweł Dragoński, Michał Haftkowski, Kamil Grabarczyk, Patryk Urban, Rafał Rekowski, Piotr Maszka, Kamil Wichmann
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  ~`_gość

  11.05.2010, 15:20

  G2009T

  Gratulacje od rocznika 98'-2000' - http://www.gryf2009.tczew.pl

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx9.xx8 
 • W.P_gość

  23.05.2010, 21:10

  TYLKO ARKA GDYNIA !!!! T.A.G

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx5.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.