Zapraszają na strzelnicę

Zawody odbędą się na wojskowej strzelnicy (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Zapraszają na strzelnicę
W sobotę, 21. maja, na strzelnicy 16 Tczewskiego Batalionu Saperów odbędą się XLI Zawody Strzeleckie Klubu Żołnierzy Rezerwy - Ligi Obrony Kraju w Tczewie.

Organizatorzy XLI Zawodów Strzeleckich Ligi Obrony Kraju: Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Tczewie, Tczewski Klub Żołnierzy Rezerwy LOK, Koła LOK MIEJSKIE i SNAJPER
w Tczewie wraz z Dowódcą 16 Tczewskiego Batalionów Saperów zapraszają na zawody strzeleckie o puchary: Prezydenta Miasta Tczewa, Dowódcy Garnizonu Tczew, Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie, Prezesa Powiatowej Organizacji LOK w Tczewie, Prezesa KŻR - LOK w Tczewie, Dyrektora Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Tczewie oraz Prezesa Koła LOK SNAJPER w Tczewie w trójboju strzeleckim w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej. Wzorem lat ubiegłych oczekujemy na liczny udział drużyn z Tczewa i powiatu tczewskiego.
Organizatorzy uczynią wszystko by zawody przebiegały w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

1. Termin i miejsce zawodów

Zawody odbędą się w sobotę 21 maja 2011 roku na strzelnicy garnizonowej 16 Tczewskiego Batalionu Saperów. Początek zawodów o godz. 9. 00. Zbiórka drużyn do godz. 8. 30. Odprawa kierowników drużyn o godz. 8. 40 (losowanie numerów startowych).

2. Uczestnictwo w zawodach

W zawodach biorą udział 3 osobowe drużyny wraz z kierownikiem drużyny. Każdy klub lub koło może wystawić do zawodów dowolną ilość drużyn. Zgłoszenia składu imiennego drużyny należy dokonać na załączonej do komunikatu liście zgłoszeń w dniu zawodów, na strzelnicy garnizonowej.

3. Sprawy finansowe

Opłata startowa od drużyny wynosi 60,00 zł. Warunkiem uczestnictwa w zawodach oprócz opłaty startowej jest obowiązkowe dostarczenie 3 nagród rzeczowych dla każdego zawodnika. Nie spełnienie tego warunku wyklucza start drużyny. Organizatorzy zwracają się z prośbą do dyrektorów, prezesów oraz właścicieli zakładów pracy o ufundowanie nagród rzeczowych dla każdego zawodnika swojej drużyny.

3. Regulamin zawodów

Drużyny startują do poszczególnych konkurencji w kolejności wylosowanych numerów startowych.
- strzelanie z pistoletu sportowego 5, 6 mm "Margolin"
cel - tarcza sportowa TS - 4
odległość - 25 m,
- strzelanie z 5, 6 mm kbks
cel - tarcza sportowa TS - 4 (czterokrotnie zmniejszona)
odległość - 50 m,
postawa - leżąca bez podpórki
- rzut granatem ćwiczebnym F - 1
cel - zarys okopu o wymiarach zewnętrznych 6 x 2 m
i wewnętrznych 2 x 1 m,
odległość - 25 m ( dla drużyn żeńskich odległość - 15 m ),
- nagrody
drużynowe - za 5 pierwszych miejsc puchary przechodnie jak w komunikacie,
indywidualnie - za I miejsce w trójboju strzeleckim kobiet puchar Prezesa Kola LOK
SNAJPER w Tczewie
- nagrody rzeczowe

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • +6

  konio_gość

  17.05.2011, 09:22

  parodia

  Sami sobie mają fundować nagrody. Parodia jakaś.

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx9.xx6 
 • -2

  Ali-gator_gość

  17.05.2011, 13:00

  Możesz ufundować, jeśli jesteś taki kozak. To nie są nagrody, lecz upominki dla każdego. Co roku tak było. Nagrodami są puchary i satysfakcja z przyjemnego spędzenia czasu z przyjaciółmi. Niektórzy w tym czasie wolą kraść, kogoś pobić lub pogryzdać bzdety na murach. Albo wypisywać swoje mądrości w necie... I tu widać różnicę w społeczeństwie.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx9 
  +2

  :)_gość

  21.05.2011, 16:32

  lub się ponapinać

  jak ty Ali-gator

  Cytuj
  IP: 178.37.xx9.xx0 
 • +5

  Maestro_gość

  17.05.2011, 12:06

  Zawody strzeleckie

  Szkoda, że zawody nie są otwarte dla wszystkich, tzn. dla nie zrzeszonych.Byłoby to zapewne atrakcją dla mieszkańców i sprawdzianem dla osób , którzy strzelali wiele lat temu w czasie odbywania służby wojskowej czy obozów harcerskich, ewentualnie na zajęciach z PO(Przysposobienie Obronne).

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx2.xx0 
 • +2

  mropenvitamine_gość

  17.05.2011, 13:42

  Jak w Misiu :D , awodnicy sami sobie funduja wygrana.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx2 
 • +2

  Rafcio_gość

  18.05.2011, 15:29

  Co to ma być , mają przyjść z własnymi nagrodami . Dobra wpłacam 60zł , i jak wygram dostane to co Sobie sam kupiłem :D jest . Może niech pomyślą nad zawodymi dla każego , żeby każdy mieszkaniec mógł spróbować swoich sił , Wpisowe może być te 60zł i normalnie 3 pucharki dla facetów i 3 dla kobiet i gitara .

  Odpowiedz
  IP: 77.254.xx2.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.