MKS Latocha Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Tryb. 27:41

5 września 2010 w rozgrywkach piłki ręcznej w PGNiG Superlidze Kobiet w I kolejce zmierzyły się drużyny Latocha Sambor Tczew i AZS AWF Sport Concept Wrocław (fot. Krzysztof Gierszewski)
Mecz zakończył się kolejną porażką tczewskiej drużyny. Przewagi, którą utrzymywały przez cały mecz zawodniczki Piotrcovii, nie udało się zmniejszyć. Przez cały mecz kibice starali się utrzymywać świetną atmosferę. Podziękowania kierujemy dla Klubu Kibica Sambora Tczew - doping zorganizowanej grupy kibiców pomagał naszej drużynie w walce z podopiecznymi Roberta Nowakowskiego. W trakcie przerw cheerleaderki Latochy Sambora Tczew umilały swoimi występami mecz.

Kolejny mecz i kolejne rozczarowanie w stosunku do zawodniczek Sambora, które nie dały rady dotrzymać tempa rywalkom. Można zauważyć, że przeważnie na każde dwie bramki Piotrcovii Sambor odpowiadał jedynie jedną bramką, albo czasami żadną. Oczekiwania wobec zawodniczek Sambora były dosyć duże, ponieważ widzowie spodziewali się rywalizacji jak z ostatniego meczu o Puchar Polski pomiędzy tymi drużynami. Podczas tamtego meczu rywalizacja była na tyle gorąca, że doczekaliśmy wówczas dogrywki, ale niestety wtedy również nie udało nam się wygrać spotkania. Niestety, z drugiej strony mogliśmy się tego spodziewać, gdyż aż 8 Samborzanek jest kontuzjowanych. Honor Sambora utrzymała Urszula Czarnecka, która starała się wykorzystywać każde sytuacje, które jej na to pozwalały, lecz niestety czasami nie udało się jej pokonać bramkarki przeciwniczek. Urszula zdobyła dla Sambora 8 bramek, czyli prawie 1/3 z wszystkich zdobytych. Można powiedzieć, że zawodniczki Piotrcovii co do strzelania bramek nie spieszyły się, mecz rozpoczęły w 3 minucie zdobywając 2 bramki - Agata Wypych i Katarzyna Mijas. W tej samej minucie Małgorzata Sabajtis zdobywa dla Sambora bramkę. Do 15 minuty zawodniczki Sambora robią wszystko, aby przewaga gości nie zwiększyła się znacząco. Mniej więcej 2 bramki gości za 1 bramkę gospodyń. W 4 minucie najpierw strzał gości - Inna Krzysztoszek, a potem strzał Sambora - Dorota Jakubowska. 5 minuta to 2 bramki dla Piotrcovii, które zdobywają: Aleksandra Mielczewska i Agata Rol. W 6 minucie Justyna Wiśniewska zdobywa bramkę dla Sambora. 7 minuta - bramka dla gości - Anna Szafnicka. 8 minuta - wymiana bramek pomiędzy drużynami (2 bramki dla Sambora i 2 bramki dla Piotrcovii). W 9 minucie z rzutu karnego zawodniczka Agata Wypych zdobywa bramkę dla Piotrcovii. Kolejna minuta i kolejna wymiana bramek (1 bramka dla Sambora i 1 bramka dla Piotrcovii) - Belter Justyna- Mielczewska Aleksandra. Następne 5 minut to 4 bramki dla Sambora, które zdobywają zawodniczki: Dorota Jakubowska (11 minuta), Anna Musiał (13 minuta), Małgorzata Sabajtis (14 minuta) i Justyna Wiśniewska (15 minuta) i tylko 2 bramki dla Piotrcovii, które zdobywa zawodniczka z numerem 17 Anna Szafnicka (w 12 i 13 minucie). W 15 minucie wynik nie był przerażający 10:12. Przewagę, którą osiągnęły przeciwniczki nie jest duża, dlatego można by się spodziewać rywalizacji na zasadzie równej wymiany bramek, ale niestety od 18 minuty wszystko się zmieniło. Zawodniczki Piotrcovii pokazały na co je stać. W ciągu kolejnych 5 minut zdobyły 5 bramek, z czego 2 z rzutu karnego: Katarzyna Mijas (18 minuta), Agata Wypych (18 minuta i 20 minuta z rzutu karnego), Inna Krzysztoszek (19 minuta i 22 minuta z rzutu karnego). W przeciągu tych 5 minut zawodniczkom Sambora ani razu nie udało się zdobyć bramki. Dopiero w 22 minucie Justyna Wiśniewska zdobywa dla Sambora bramkę, ale niestety jeszcze w tej samej minucie Agata Rol pokonuje naszą bramkarkę. 23 minuta to kolejna bramka dla Piotrcovii - Aleksandra Mielczewska zdobywa bramkę. Do końca pierwszej połowy zostało 6 minut - zawodniczki Sambora starały się zdobyć jak najwięcej punktów, ale udało im się zdobyć jedynie 4 punkty: Sabajtis (24 minuta), Czarnecka (25 i 29 minuta oby dwie bramki z rzutu karnego, i w 27 minucie). Przeciwniczki w tym czasie zdobyły tylko jedną bramkę mniej: Rol (24 minuta) , Mielczewska (26 minuta) i ostatnią bramkę w 30 minucie z rzutu karnego zdobywa Krzysztoszek. Wtedy drużyna Sambora przegrywa 7 bramkami. Pierwsza połowa kończy się 15:22.

Drugą połowę rozpoczyna Czarnecka - zdobywa bramkę w 31 minucie. Niestety, następne 2 minuty to przewaga, którą podwyższają z minuty na minutę zawodniczki Piotrcovii - a w tej minucie robi to zawodniczka Wypych, która zdobywa 2 bramki. W 34 minucie niestety Czarneckiej nie udało się zdobyć bramki z rzutu karnego. Kolejne 5 minut to 4 bramki dla Piotrcovii: 3 bramki zdobywa zawodniczka Mielczewska i jedną bramkę Gleń. W 41 minucie Justyna Belter zdobywa dla Sambora bramkę. Niestety, w tej samej minucie aż 2 bramki zdobywają zawodniczki Piotrcovii: Dąbrowska i Brzezowska, a w następnej minucie Agata Wypych. 43 i 44 minuta to szansa na zmianę punktacji dla Sambora, 2 minuty i 2 bramki zdobywają zawodniczki: Justyna Szlija i Justyna Belter. Niestety, kolejne 3 minuty i przewagę zwiększają przeciwniczki o kolejne 3 bramki: Katarzyna Gleń - 2 bramki i Agnieszka Podrygała. W 49 minucie najpierw bramkę zdobywa Samborzanka Izabela Marcińska, a następnie zawodniczka Piotrcovii z rzutu karnego Monika Kopertowska. Do końca meczu pozostało 10 minut (35:21 dla Piotrcovii). W ciągu tych 10 minut gospodyniom udało się zdobyć 7 bramek, a gościom 6 bramek. Dla Sambora bramki zdobyły: Mirosława Waldowska (50 minuta) do kolejnej bramki mija 5 minut, ten czas wykorzystują zawodniczki Piotrcovii, które zdobywają w tym czasie 5 bramek, następną bramkę dla Sambora zdobywa Anita Kordunowska (55 minuta), Urszula Czarnecka (56 minuta), Mirosława Waldowska i Urszula Czarnecka (58 minuta), w 60 minucie Szlija i Czarnecka. Dla Piotrcovii bramki zdobyły: Gleń (51 i 52 minuta), Dąbrowska (53 minuta), z rzutu karnego Gleń (54 minuta), Podrygała (55 minuta), w 57 minucie Kopertowska Monika nie zdobywa bramki z rzutu karnego, w 59 minucie Mielczewska Aleksandra zdobywa ostatnią bramkę dla Piotrcovii.

Latocha Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Tryb. 27:41 (15:22)