piłka (fot. tcz.pl)
W 10 kolejce IV ligii Gryf 2009 Tczew pokonał Rodło Kwidzyn 2:0 (1:0)

Bramki: Bogusław Lizak (36), Szymon Przybytek (59)

Skład Gryf 2009 Tczew: Dus Łukasz, Glienke Marcin (Ortman Sławomir), Dirda Paweł, Przybytek Szymon, Grzesiak Paweł, Litwinko Adam (Radzimski Paweł), Kiwatrowski Krystian, Lizak Bogusław (cz.k), Gronkowski Kamil (Opczyński Karol), Trutkowski Damian (Gajewski Łukasz), Zawoliński Łukasz

Rodło nie okazało się wymagającym rywalem dla gospodarzy. Gryf był lepszy zespołem i wygrana nie podlega dyskusji. Gryfici kontrolowali przebieg gry, choć po czerwonej kartce dla Bogusława Lizaka, Rodło miało swoje "pięć minut", w których mogło nawet zremisować. Ale po kolei, do przerwy 1:0, a gola zdobył Bogusław Lizak. Po przerwie druga bramka autorstwa Szymona Przybytka i wydawało się, że jest po meczu. Niestety w 76 minucie za uderzenie rywala boisko opuścić musiał Bogusław Lizak. Chwilę potem po raz kolejny w tym sezonie katastrofalnie zachował się Marcin Glienke. Najpierw fatalnie wykonał rzut wolny z linii własnego pola karnego, podając piłkę napastnikowi Rodła, za chwilę powalił go na murawę i sędzia podyktował jedenastkę, którą fantastycznie obronił Dus. Chwilę potem trener Jarosław Kotas zmienił Marcina, którego podobne zagranie kosztowało Gryfa porażkę w Malborku. Za chwilę kolejny błąd i Dus ratuje sytuację sam na sam z napastnikiem gości. Do końca meczu Rodło nie przeprowadziło już żadnej składnej akcji.

Podsumowując, Gryf wygrał zasłużenie, w zespole gospodarzy zadebiutowali Łukasz Zawoliński i Damian Trutkowski. Po raz pierwszy przed tczewską publicznością w barwach Gryfa zaprezentował się dobrze grający Paweł Radzimski.
Za tydzień mecz z czerwoną latarnią ligi - Orłem Trąbki Wielkie. Jakikolwiek inny wynik jak zwycięstwo Gryfa byłby wielką sensacją.

Informacja : Zarząd SP Gryf 2009 Tczew zatrudni szkoleniowca grupy naborowej rocznika 2001/2002. Więcej informacji pod numerem telefonu 604-758-227