Dziewczyny z Tczewa odniosły kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej

Gryf Tczew (sekcja kobiet)
Dziewczyny z Tczewa odniosły kolejne zwycięstwo w rundzie wiosennej pokonując zespół z Żukowa 3:5. Gryf był w tym spotkaniu faworytem (ze względu na pozycje w tabeli i wynik z rundy jesiennej).

Trener Mateusz Sroka miał do dyspozycji 18-osobową kadrę. Pierwsza połowa od początku trzymała w napięciu, lecz wydawało się, że na boisko zawodniczki Gryfu wyszły bez woli zwycięstwa. Drużyna gospodarzy to wykorzystała i dwa razy pokonała bramkarkę, która strzegła bramki Gryfa. Chwilę później bramkę kontaktową strzeliła Viktoria Osowska jednak GKS Żukowo podrażniona stratą rzuciła się do ataków i chwilę później podwyższyła wynik spotkania. Wynik do przerwy brzmiał 3:1 dla gospodarzy.

Zawodniczki z Tczewa po wyjściu z szatni i zmianie połów były świadome, że każdy mecz ma swoją historię i dopóki piłka w grze wszystko się może wydarzyć. Determinacja zespołu i zaangażowanie stało na najwyższym poziomie. Dziewczyny szybko podniosły się z kolan i niebawem zaczęły strzelanie w tym meczu. Przegrywając 3:1 udało im się strzelić 4 bramki. Na listę strzelców z kolei zapisała się Natalia Kulig x2, Martyna Tryka oraz Nikola Łopatek. Cieszy również fakt, że zespół z Tczewa w drugiej połowie przez cały czas kontrolował grę na swojej połowie i nie pozwolił przeciwniczkom stworzyć większego zagrożenia. Wynik końcowy 3:5 dla gości!

Bramki: Viktoria Osowska, Natalia Kulig x2, Martyna Tryka, Nikola Łopatek

Kolejny mecz ligowy już w sobotę 07.05 Z CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI! Zapraszamy! Mecz rozpocznie się o godzinie 11:00 na stadionie przy ul. Elżbiety w Tczewie.